REKLAMA

ORLEN Warsaw Marathon z charytatywnym marszobiegiem

REKLAMA

Jak wyglądał powrót Daru Młodzieży do kraju, ORLEN Warsaw Marathon z charytatywnym marszobiegiem i dlaczego sokoły zagnieździły się w ORLENIE – to tematy najnowszego Studia Grupy ORLEN.

Dar Młodzieży już Polsce
Żaglowiec „Dar Młodzieży” dotarł w czwartek do portu macierzystego w Gdyni, kończąc rejs dokoła świata zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Legendarna polska fregata odwiedziła 23 porty w kilkunastu państwach, promując polską kulturę, historię i tradycję. Głównym sponsorem Rejsu Niepodległości był PKN ORLEN.
W czasie 10-miesięcznego rejsu na pokładzie żaglowca znalazło się ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich, a także 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dar Młodzieży odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach świata. Trasa wiodła przez Tallin, Kopenhagę, Stavanger, Szczecin, Bremenhaven, Bordeaux, Teneryfę, Dakar, Kapsztad, Mauritius, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Miami, Ponta Delgada i Londyn. W każdym z portów, do których jednostka zawijała, odbywały się uroczystości promujące Polskę i jej niepodległość.
Ważnym punktem wyprawy był udział załogi w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

fot. Andrzej Filipowicz/ FB Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

ORLEN Warsaw Marathon już wkrótce
Organizowany od 2013 r. ORLEN Warsaw Marathon to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce. 14 kwietnia Warszawa już po raz siódmy zamieni się w stolicę biegania. Dzień wcześniej odbędzie się charytatywny marszobieg dla każdego.

Sokoły wędrowne w Grupie ORLEN
Proces odbudowy populacji sokoła wędrownego jest bliski sukcesu. O te ptaki dbają ornitolodzy zarówno w czeskim Unipetrolu, jak i w zakładzie produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Sokoły bardzo chętnie korzystają z wysokich kominów zakładów produkcyjnych, które przypominają im skały.Fot. Wiktor Pleczyński

Anwil współpracuje z Politechniką Poznańską
Anwil podpisał kolejne porozumienie o współpracy, tym razem z Politechniką Poznańską. Dokument podpisany przez rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr. hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz prezes Anwilu wyznacza pola, na których będzie współpracować firma z uczelnią. Podstawowym założeniem porozumienia jest dopasowanie realizowanych inicjatyw do potrzeb rozwojowych spółki i jej pracowników oraz edukacyjnych studentów, którzy być może w przyszłości znajdą zatrudnienie w Anwilu, a także planów badawczych kadry akademickiej Politechniki Poznańskiej.

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU