REKLAMA

ORLEN stawia na paliwo przyszłości [FILM]

REKLAMA

Jakie jest paliwo przyszłości i gdzie znajdzie zastosowanie? Dlaczego warto inwestować? I jaka ważna instytucja uzyskała poważne wsparcie?

Alternatywa m.in. dla transportu miejskiego
Pośród powracającego jak bumerang tematu smogu i towarzyszących dużym aglomeracjom zanieczyszczeń powietrza, trwa poszukiwanie alternatywy choćby dla transportu miejskiego. Tu w sukurs przychodzi rozwiązanie, które dzięki listowi intencyjnemu, podpisanemu między ORLENEM a Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią wkrótce będzie wprowadzone w życie. W 2050 roku to rozwiązanie ma być już codziennością. Chodzi, oczywiście, o wodór.

Dzień Inwestora Indywidualnego
Biuro Relacji Inwestorskich PKN ORLEN zorganizowało Dzień Inwestora Indywidualnego. Goście mogli poznać koncern zarówno od strony organizacyjnej, jak i produkcyjnej. Zwiedzili także zakład produkcyjny w Płocku. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

ORLEN mecenasem Opery Narodowej
​PKN ORLEN został mecenasem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, największej sceny operowej w Europie i drugiej na świecie, która słynie z ambitnego repertuaru i gwiazd światowego formatu. Wsparcie uzyska również Akademia Operowa, kształcąca utalentowanych artystów.
Teatr Wielki – Opera Narodowa to już kolejna uznana instytucja kultury, którą ORLEN bierze pod swoje skrzydła. ORLEN jest mecenasem Muzeum Narodowego w Warszawie, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Narodowego Centrum Kultury. Spółka wspiera też organizację Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, a także sfinansowała zakup rękopisów Fryderyka Chopina oraz budowę kopii fortepianów historycznych, na których grał polski kompozytor.
Zakres współpracy obejmuje wsparcie organizowanych przez TW-ON wydarzeń artystycznych i działań edukacyjnych przez dwa najbliższe sezony, tj. do końca czerwca 2021 roku.
Partnerstwo z Akademią Operową pozwoli na wsparcie rozwoju artystycznego młodych, utalentowanych adeptów sztuki operowej. Umożliwi im doskonalenie umiejętności pod kierunkiem znakomitych pedagogów oraz zdobywanie bezcennego doświadczenia zawodowego. Wychowankowie Akademii są wysoko cenieni w przestrzeni międzynarodowej – zdobywają laury na konkursach i są angażowani przez znaczące teatry operowe i przyjmowani przez najlepsze na świecie studia operowe.

15 lat ORLEN Eko
Spółka z Grupy ORLEN świętowała swoje 15-lecie. Jej pracownicy spotkali się w Domu Technika, a gościem specjalnym była zawodniczka Grupy Sportowej ORLEN – Anita Włodarczyk. Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe najważniejsze dokonania spółki.



Pan Karp zarybia Wisłę
Za nami piąta edycja konkursu „Pan Karp zarybia Wisłę” organizowanego przez Towarzystwo Promocji Ryb i ANWIL S.A. W tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia wzięli udział uczniowie z 26 szkół oraz dzieci z 6 przedszkoli. Spośród placówek zgłoszonych z 7 województw zwycięskie okazały się te zlokalizowane w dolnośląskim i łódzkim. W ramach finału akcji, który odbył się w Kucerzu w piątek, 25 października, młodzi zwycięzcy wpuścili do Wisły 147 kg, czyli 3 tysiące narybku węgorza.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się maluchy z przedszkoli, a także uczniowie szkół podstawowych z 7 województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Uczestnicy stanęli przed wyzwaniem realizacji działania na rzecz ochrony wód przed zanieczyszczeniami, a następnie sfilmowania przeprowadzonej inicjatywy i przesłania materiału wideo do organizatorów. Najciekawsze okazały się pomysły Publicznej Szkoły Podstawowej z Mieroszowa (woj. dolnośląskie) i Szkoły Podstawowej w Wodzinie Prywatnym (woj. łódzkie).
Nagrodą dla nich oraz pozostałych uczniów i przedszkolaków wyróżnionych w konkursie było wspólne zarybianie najdłuższej polskiej rzeki. Główny punkt finału odbył się przy nabrzeżu na wysokości miejscowości Kucerz koło Włocławka. Tam zwycięzcy zabawy – pod okiem ichtiologa, przedstawicieli organizatora i Zakładowej Straży Pożarnej ANWIL – wpuścili do Wisły 3 tysiące małych węgorzy.
„Pan Karp zarybia Wisłę” to inicjatywa społeczna, która znalazła się na – ogłoszonej 10 października br. – liście 30 projektów społecznych mających największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Zestawienie przygotowały Ośrodek THINKTANK i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nowa odsłona loterii
Kampania reklamowa PKN ORLEN, której twarzą jest zawodnik Formuły 1 – Robert Kubica, rusza w nowej odsłonie. Akcja łączy się z „Loterią ORLEN”, która potrwa do końca tego roku. Do wygrania są jeszcze atrakcyjne nagrody, m.in. rodzinne samochody i produkty VERVA.
Największa w historii PKN ORLEN Loteria, która ruszyła 23 kwietnia br., w grudniu dotrze do mety. Jednak na klientów stacji ORLEN nadal czeka aż 17 zestawów promocyjnych Stop Cafe, uprawniających do otrzymania zdrapki, pod którą może się kryć jedna z wielu atrakcyjnych nagród – samochód Peugeot SUV 3008 lub produkt marki VERVA – baton proteinowy, napój energetyzujący, czy napój VERVA Magnez+B6.
Loteria ORLEN jest rekordowa. Nie tylko pod względem liczby nagród, ale także ich wartości, przekraczającej 56 mln zł. Uczestnicy Loterii nadal mają szansę na wygraną. Do końca tego roku do wygrania pozostało jeszcze 18 wysokiej klasy rodzinnych samochodów i wiele produktów VERVA.
W ramach kampanii produktowej, którą promują zawodnik ORLEN Team – Robert Kubica oraz Maciej Kurzajewski, przygotowano dla fanów Formuły 1 także szeroką gamę gadżetów, m.in. koszulki, torby i czapki oraz kubki, breloki, czy magnesy. Miłośnicy motorsportu na stacjach z logo ORLEN mogą również zaopatrzyć się w artykuły, zachęcające do wspólnego dopingowania podczas dwóch ostatnich wyścigów tego sezonu – Grand Prix Brazylii i Grand Prix Abu Dhabi. Do nabycia są naklejki, chorągiewki, opaski silikonowe, zapachy samochodowe i ramki do tablic rejestracyjnych. Za przygotowanie nowej odsłony kampanii odpowiada agencja Red8 Advertising i dom produkcyjny AdForceOne.

Akcja dla Jasia
Już w najbliższy wtorek, 12 listopada, PKN ORLEN organizuje specjalną akcję dla chorego 5-miesięcznego Jasia z Płocka, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Na parkingu budynku Senator przy warszawskiej siedzibie spółki, od godz. 9 do 14 będzie czekał mobilny ambulans do poboru krwi dedykowanej dla Jasia Sochockiego. Oddawać krew mogą wszyscy, bez względu na grupę krwi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. gość says:

    „przy warszawskiej siedzibie spółki”. kiedy w takim razie zabierzecie do warszafki całą resztę tego syfu z powietrza Płocka?

    • Baton says:

      Nie ma to jak zbesztać akcje charytatywną co? Andrzej pogłaszcze po główce i powie „kiedyś będziesz kierownikiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU