REKLAMA

ORLEN przekazał respiratory i środki ochrony dla płockiego szpitala

REKLAMA

Respiratory, płyn do dezynfekcji rąk oraz wyposażenie ochronne – tak pokaźny pakiet wsparcia otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku od PKN ORLEN. Wsparcie od Koncernu otrzymają również w najbliższych dniach inne placówki medyczne i służby walczące z pandemią koronawirusa z regionu płockiego.

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku trafiły już dwa respiratory marki Boaray 3000D, 50 tys. masek ochronnych (trójwarstwowych), tysiąc indywidualnych zestawów ochrony biologicznej, 750 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 1000 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, rękawice jednorazowe, okulary ochronne oraz specjalistyczne rękawiczki do mycia karetek.

PowiązaneTematy

Jak zapewnił prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek, koncern myśli o społecznościach lokalnych w miejscach, gdzie prowadzi działalność biznesową.

– Dlatego w naszych działaniach związanych ze wsparciem walki na rzecz zapobiegania pandemii nie zapominamy o mieszkańcach Płocka. Placówki medyczne oraz służby mundurowe są na pierwszej linii frontu i muszą być dobrze wyposażone. Wspieramy je, przekazując środki higieny i ochrony oraz sprzęt medyczny – wyjaśniał Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Łącznie na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa płocki koncern przeznacza łącznie ponad 100 mln zł. Wsparcie rzeczowe i finansowe trafia w szczególności do służb medycznych oraz mundurowych, odpowiedzialnych za ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób, a także do personelu oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Dotychczas płocki koncern zakupił już 12 mln masek ochronnych. Pierwsza partia, ok. 3,7 mln sztuk dotarła kilka tygodni temu, a w ubiegłym tygodniu zostało sprowadzone do Polski kolejne 8,3 mln masek ochronnych. Jak wyjaśnia ORLEN, przekazywane są one i zapewniają bezpieczeństwo m.in. służbie zdrowia i służbom mundurowym oraz wykorzystywane są na wewnętrzne potrzeby Grupy ORLEN.Jakie działania podjęła Fundacja ORLEN na rzecz walki z koronawirusem?

Szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób, wsparła także Fundacja ORLEN, przekazując im blisko 10 mln zł. Za otrzymane darowizny placówki mogą m.in. poszerzyć bazę laboratoryjną, zakupić karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski i rękawiczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne.

Pomoc ze strony koncernu na działania związane z walką z epidemią koronawirusa otrzymała również Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach k. Zduńskiej Woli. Na jej potrzeby przekazano dwa samochody dostawcze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU