REKLAMA

ORLEN nadal sponsorem generalnym szczypiornistów

REKLAMA

Kolejna dobra wiadomość dla płockich kibiców. PKN ORLEN podpisał nową umowę sponsoringową z SPR Wisła Płock S. A. W sezonie 2019/2020 nadal będzie sponsorem generalnym, z perspektywą przedłużenia tej współpracy na sezon 2020/2021.

To dobra wiadomość dla płockiego klubu. Wicemistrzowie Polski nadal będą występować pod nazwą ORLEN Wisła Płock, a logo sponsora generalnego znajdzie się m. in. na wszystkich strojach zawodników, materiałach prasowych i marketingowych oraz w siedzibie klubu – hali sportowej ORLEN Arena. Marka płockiego koncernu będzie promowana podczas wszystkich meczów: PGNiG Superligi, PGNiG Pucharu Polski oraz VELUX EHF Champions League w sezonie 2019/2020.

– Piłka ręczna stała się w Płocku wiodącą dyscypliną sportu promującą nie tylko sport, ale także aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród kolejnych pokoleń płockich kibiców. Cieszy fakt, że ORLEN poprzez finansowe wspieranie klubu ma w tym swój duży udział – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Rozwoju.

Jak przypomniał, wychowankowie Wisły Płock reprezentowali Polskę na wielu imprezach sportowych, w tym również na tej najważniejszej – Igrzyskach Olimpijskich.

– PKN ORLEN prowadzi działalność na kilku kontynentach, a swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu różnych krajach świata dlatego piłkarze ręczni Wisły Płock uczestnicząc w międzynarodowych rozgrywkach takich jak na przykład Liga Mistrzów są ambasadorami ORLENU na świecie. Wsparcie dla takich zawodników i takiego klubu jest więc dla ORLENU naturalną promocją. Dlatego z radością przedłużamy nasz sponsoring dla SPR Wisła Płock na kolejny sezon – dodał Zbigniew Leszczyński.– Nowa umowa pozwoli na zapewnienie funkcjonowania naszych zespołów w dotychczasowej formie oraz na podjęcie realnej próby osiągnięcia celów sportowych, czyli awansu do TOP 16 VELUX EHF Champions League i odzyskania najwyższych krajowych tytułów mistrzowskich – powiedział Robert Czwartek, Prezes SPR Wisły Płock.

Wyjaśnił, że dzięki zabezpieczonym na sezon 2019/2020 środkom finansowym klub będzie dysponował jednym z najsilniejszych zespołów piłki ręcznej w Polsce, ale również zespołem rozpoznawalnym i respektowanym na parkietach europejskiego handballu. Będzie mógł dalej szkolić młodych adeptów i tym samym przyczyniać się do rozwoju piłki ręcznej w Polsce. – Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby spełnione zostały ambicje naszych kibiców i całego środowiska piłki ręcznej w Polsce – zapewnił Prezes SPR Wisły Płock.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie ORLEN Wisła Płock awansowała do fazy TOP 16 VELUX EHF Champions League, a w krajowych rozgrywkach dotarła do finału PGNiG Superligi oraz PGNiG Pucharu Polski.

– Obecnie weszliśmy w kolejny etap rozwoju. Dzięki realizowanym zmianom personalnym, trener Xavier Sabate ma pełny wpływ na kształt tej drużyny, co pozwala nam jeszcze mocniej wierzyć, że poprawimy nasze osiągnięcia z poprzedniego sezonu – dodał Robert Czwartek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU