Orlen Medica zmieniła nazwę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Znana wszystkim Orlen Medica już oficjalnie nie ma dawnego właściciela w nazwie. Budynki, w których mieszczą się przychodnie, zmieniają szyld.

Spółka Orlen Medica została sprzedana w maju Grupie PZU wraz z Sanatorium Uzdrowiskowym „Krystynka” w Ciechocinku oraz spółką PROF-MED, należącą do ANWIL-u. Według koncernu, “transakcja jest elementem realizacji strategii PKN Orlen, zakładającej pełną koncentrację na działalności podstawowej i przeznaczanie uwolnionego kapitału na rozwój Koncernu w najbardziej perspektywicznych obszarach – wydobycia i energetyki”. Nowy właściciel zagwarantował w umowie pracę oraz utrzymanie zasad wynagradzania dla wszystkich pracowników spółek zatrudnionych na umowę o pracę przez dwuletni okres, co zostało uzgodnione ze związkami zawodowymi.

Teraz PZU, z oczywistych względów, nadaje nową nazwę przychodni. Pacjenci będą leczyć się w Centrum Medycznym Medica Grupa PZU. Dzisiaj rozpoczął się proces zmiany szyldów na budynkach. Jak się jednak dowiedzieliśmy, nazwa ta jest traktowana, przynajmniej na razie, jako tymczasowa.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji