REKLAMA

Orlen laureatem „Transparentna Spółka Roku 2016”

REKLAMA

PKN Orlen został laureatem rankingu „Transparentna Spółka Roku 2016” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków, we współpracy z Gazetą Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Koncern został wyłoniony spośród niemal setki spółek na podstawie badania ankietowego, które obejmowało obszar sprawozdawczości finansowej i raportowania, relacji inwestorskich oraz zasad ładu korporacyjnego.

Wyłonienie najbardziej komunikatywnych i przejrzystych spółek z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych trzech głównych indeksów giełdowych WIG20, mWIG40, sWIG80, odbyło się po raz pierwszy. Zdaniem organizatorów, tegoroczna edycja rankingu umożliwia przeprowadzenie debaty na temat transparentności spółek publicznych na warszawskim parkiecie w aspekcie oczekiwań rynku, prezentowanych przez różne grupy interesariuszy, w tym szczególnie inwestorów. Intencją wydarzenia jest także podniesienie jakości komunikacji spółek publicznych z rynkiem.

Ranking został oparty na wynikach badania ankietowego, które obejmowało obszary sprawozdawczości finansowej i raportowania, relacji inwestorskich i zasady ładu korporacyjnego. Zgodnie z ideą konkursu, organizatorzy chcą docenić spółki, które najsprawniej komunikują się z rynkiem, prowadzą biznes w sposób przejrzysty, dotrzymują terminów, np. związanych z publikacją raportów oraz rozwijają się zgodnie z opublikowaną strategią. W inauguracyjnej edycji rankingu ocenie zostały poddane także składy rad nadzorczych i kompetencje jej członków.

Wyniki rankingu zostały opublikowane 6 kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych, podczas debaty na temat przejrzystości i transparentności emitentów giełdowych, w której udział wzięli przedstawicieli polskiego rynku kapitałowego GPW, spółek giełdowych oraz inwestorów.– Nagroda jaką jest tytuł „Transparentna Spółka Roku” dla PKN Orlen to kolejne ważne wyróżnienie, które zostało przyznane firmie w ostatnim czasie. Przypomnimy, iż w ubiegłym miesiącu Spółka otrzymała już po raz czwarty z rzędu tytuł The World’s Most Ethical Company, przyznany przez niezależny międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute, który ocenia między innymi ład korporacyjny, odpowiedzialność społeczną, budowanie kapitału ludzkiego, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności – mówią władze PKN Orlen.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU