REKLAMA

Opublikowano kalendarz na przyszły rok szkolny. Sprawdźcie kiedy będą ferie i przerwy od nauki

REKLAMA

Rozpoczął się dopiero trzeci tydzień wakacji, a Ministerstwo Edukacji Narodowej już opublikowało kalendarz na przyszły rok szkolny. Jesteście ciekawi, kiedy będziecie mieli wolne?

Rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, w tym roku będzie to czwartek. Uczniowie zatem przyjdą na lekcje w piątek i znów będą mogli cieszyć się dwoma dniami wolnymi.

PowiązaneTematy

14 października (w piątek) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Co prawda, nie jest to dzień wolny w szkołach, ale z doświadczenia wiemy, że w wielu placówkach tego dnia nie ma zajęć. Zatem niektórzy uczniowie mogą liczyć na pierwszy długi weekend już w połowie października.

Kolejny wolny piątek przypadnie 11 listopada, w Święto Niepodległości. Dla uczniów i nauczycieli będzie to trzydniowy weekend. Zimową przerwę świąteczną zaplanowano od 23 do 31 grudnia.

Jako że 1 stycznia przypada w przyszłym roku w niedzielę, dzieci i młodzież mogą liczyć na 10 dni wolnego. W przyszłym roku województwo mazowieckie będzie musiało poczekać na ferie zimowe aż do połowy lutego. Nasze województwo razem z dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim zimowy wypoczynek rozpocznie 13, a zakończy 26 lutego.

Wiosenna przerwa świąteczna przypadanie od 13 do 18 kwietnia. Tradycyjnie na wcześniejszego zakończenie roku mogą liczyć maturzyści, którzy ze swoimi szkołami pożegnają się już 28 kwietnia. Cała reszta będzie musiała poczekać na wakacje aż… do 1 lipca. Na 30 czerwca bowiem zaplanowano zakończenie roku szkolnego.