REKLAMA

Okradziono płockiego fotografa. Można mu pomóc odzyskać sprzęt

REKLAMA

Skibek to płocki fotograf, który od wielu lat wykonuje artystyczne fotografie, które przedstawiają nie tylko jego kunszt, ale i wrażliwość na otaczający go świat. Podczas podróży okradziono go – stracił dorobek zawodowego życia, sprzęt, który stanowił jego źródło utrzymania.

– Co mi się przytrafiło? Wraz z partnerką podróżowaliśmy po Portugalii samochodem. Podczas jednego z przystanków włamano się do naszego samochodu i skradziono wszystkie bagaże, w tym plecak ze sprzętem fotograficznym (dwa aparaty, sześć obiektywów, laptop, tablet, materiały fotograficzne, paszport). Zostało nam tylko to, co mieliśmy na sobie – opisuje Skibek.

Jak tłumaczy, praca fotografa bez sprzętu jest niemożliwa, a to było jego źródło utrzymania.

– Skradzione aparaty i obiektywy kompletowałem przez ponad 10 lat pracy zawodowej, bez żadnych dotacji czy wsparcia czyjegokolwiek. Po powrocie do Polski muszę jak najszybciej zrekonstruować swoje zaplecze sprzętowe, aby kontynuować pracę. Niestety, nie zabezpieczyłem się finansowo na taką sytuację, więc nie jestem w stanie pokryć strat z moich oszczędności. Na kredyt też nie mogę sobie pozwolić – wyjaśnia płocki fotograf.

Dodaje, że proszenie o pomoc nie jest dla niego proste.– Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że będę kiedyś w podobnej sytuacji. Nie potrafię prosić o pomoc, tym bardziej finansową, jest to dla mnie wewnętrznie bardzo trudne. Jednak znalazłem się w sytuacji podbramkowej, dlatego w akcie desperacji uruchomiłem tę Zrzutkę – pisze Skibek.

Za każdą pomoc obiecuje się odwdzięczyć. – Dziękuję Wam serdecznie za wszelkie datki i wparcie samej Zrzutki. Jestem przekonany, że dzięki Wam uda mi się stanąć na nogi i nasze drogi kiedyś się skrzyżują, żebym mógł każdemu z Was osobiście podziękować i zrobić dobry portret –  podsumowuje fotograf.

A ponieważ znamy Skibka od wielu lat, możemy z czystym sumieniem napisać – warto pomagać i warto mu pomóc.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU