REKLAMA

Okradali seniora nawet po jego śmierci. Opiekunka zagarnęła 60 tysięcy złotych

REKLAMA

Opiekunka płockiego seniora oraz jej konkubent usłyszeli 65 zarzutów kradzieży o łącznej wartości prawie 60 tys. zł. Kobieta za życia i po śmierci starszego człowieka wykradała pieniądze z jego konta.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy badali sprawę zniknięcia z konta bankowego seniora kwoty blisko 60 tysięcy złotych. O podejrzanych wypłatach z konta poinformowała córka mężczyzny, która przebywała poza granicami kraju.

Policjanci przeanalizowali ostatnie kilka miesięcy z życia płockiego seniora. Zaskakującym był fakt, że pieniądze z konta wypłacane były nawet po jego śmierci.

– Funkcjonariusze ustalili, że schorowanym mężczyzną opiekowała się 44-latka. I jak się okazało, to właśnie opiekunka, wykorzystując ufność seniora, uzyskała od niego pin do karty bankomatowej i systematycznie wypłaca pieniądze z konta. Wspólnikiem kobiety w tym kilkumiesięcznym procederze, był jej 53-letni konkubent – wyjaśnia podkom. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.21 października wczesnym rankiem policjanci zatrzymali parę w jednym z płockich mieszkań. 53-latek jeszcze bezskutecznie próbował ukryć kartę bankomatową należącą do zmarłego seniora. Wraz z konkubiną trafił do policyjnego aresztu.

Obszerny materiał dowodowy, jaki zebrali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, pozwolił na sformułowanie aż 65 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Parze grozi do 10 lat więzienia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Cezary Wąs says:

  Lepiej niż opiekunka zyskała niż nasze ” Kochane ” Polskie państwo..

 2. Uhgfa says:

  Ręce powinni obcinać złodziejom

 3. 123 says:

  Ludzkie szmaty

 4. Anonim says:

  Brawo wy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU