Ogrzewalnia dla bezdomnych już czynna

REKLAMA

We wtorek, 2 grudnia, otworzono ogrzewalnię dla osób bezdomnych przy ulicy Otolińskiej. Zarządcą placówki jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ogrzewalnia będzie czynna w okresie zimowym od godziny 20 do 8 rano, przy czym płocki MOPS nie wyklucza, że w okresie silnych mrozów otworzy ogrzewalnię na całą dobę. Polecenie o całodobowej działalności tego miejsca może wydać Prezydenta Płocka lub Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.

PowiązaneTematy

Z ogrzewalni korzystać mogą tylko osoby niewymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju. Pomoc, w postaci tymczasowego schronienia w ogrzewalni, świadczona jest nieodpłatnie. Istnieje możliwość udzielenia pomocy nawet osobom pod wpływem alkoholu, jednak na terenie placówki obowiązuje całkowity zakaz spożywania go, podobnie jest w przypadku palenia tytoniu czy zażywania substancji psychoaktywnych.

Pieczę nad placówką w czasie jej pracy będą sprawować dyżurujący w ogrzewalni pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Pomieszczenie pomieści maksymalnie 30 osób, które będą mogły skorzystać z punktu sanitarnego oraz aneksu kuchennego.

Ogrzewalnia zapewne przyczyni się do zmniejszenia liczby zgonów na skutek wychłodzenia. Przypomnijmy, że od początku okresu zimowego zamarzło już trzech mężczyzn, a prawdziwe mrozy jeszcze nie nadeszły…