REKLAMA

Ogrzewalnia dla bezdomnych już czynna

REKLAMA

We wtorek, 2 grudnia, otworzono ogrzewalnię dla osób bezdomnych przy ulicy Otolińskiej. Zarządcą placówki jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

PowiązaneTematy

Ogrzewalnia będzie czynna w okresie zimowym od godziny 20 do 8 rano, przy czym płocki MOPS nie wyklucza, że w okresie silnych mrozów otworzy ogrzewalnię na całą dobę. Polecenie o całodobowej działalności tego miejsca może wydać Prezydenta Płocka lub Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.

Z ogrzewalni korzystać mogą tylko osoby niewymagające pomocy osób trzecich, które zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki i zachowania spokoju. Pomoc, w postaci tymczasowego schronienia w ogrzewalni, świadczona jest nieodpłatnie. Istnieje możliwość udzielenia pomocy nawet osobom pod wpływem alkoholu, jednak na terenie placówki obowiązuje całkowity zakaz spożywania go, podobnie jest w przypadku palenia tytoniu czy zażywania substancji psychoaktywnych.Pieczę nad placówką w czasie jej pracy będą sprawować dyżurujący w ogrzewalni pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Pomieszczenie pomieści maksymalnie 30 osób, które będą mogły skorzystać z punktu sanitarnego oraz aneksu kuchennego.

Ogrzewalnia zapewne przyczyni się do zmniejszenia liczby zgonów na skutek wychłodzenia. Przypomnijmy, że od początku okresu zimowego zamarzło już trzech mężczyzn, a prawdziwe mrozy jeszcze nie nadeszły…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU