REKLAMA

Ogłoszono trzy alarmy bombowe. Trwa ewakuacja [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Do płockiej policji wpłynęło zgłoszenie o podłożonych ładunkach wybuchowych. Zgodnie z przekazanymi informacjami, bomby umieszczono w trzech budynkach: w gmachu Urzędu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej i Prokuratury Okręgowej. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, doniesienia o podłożonych ładunkach wpłynęły do mundurowych za pośrednictwem maila we wtorek około godziny 7.50. W treści wiadomości anonimowy donosiciel ostrzegł, że bomba została podłożona w trzech budynkach: w Urzędzie Kontroli Skarbowej przy ul. Królewieckej 27, w Urzędzie Skarbowym przy ul. 1 Maja 10, w Prokuraturze Okręgowej, mieszczącej się przy Placu Obrońców Warszawy 8.

PowiązaneTematy

Zarządzono ewakuację pracowników. Na miejsce wysłano policję i straż miejską, która zabezpiecza teren. – Ewakuowano budynek urzędu kontroli, a na miejscu pracują pirotechnicy – podaje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Ewakuację zarządzono także w budynku prokuratury i urzędu skarbowego – powiedział.

Podobne ostrzeżenia dostało kilkaset instytucji w całym kraju. – Prawdopodobnie to żart, ale musi być sprawdzony każdy taki sygnał – usłyszeliśmy w płockiej prokuraturze.