REKLAMA

Odnowiony plac zabaw przy Stadionie Miejskim także dla niepełnosprawnych

REKLAMA

Plac zabaw przy Stadionie Miejskim na os. Kochanowskiego już niedługo zyska nowe oblicze. Inwestycja będzie realizowana jako jedna ze zwycięskich koncepcji zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Na odnowionym miejscu rekreacji znajdą się atrakcje także dla niepełnosprawnych dzieci.

Fot: UM Płock
Fot: UM Płock

Zaniedbany teren, odrapane ławki, niekompletne lub popsute urządzenia – tak dziś wygląda plac zabaw przy Stadionie Miejskim.

– Ja tam nie chodzę. Ten plac zabaw był atrakcją jak ja miałam kilka lat – jako dziecko tam się bawiłam. Dla mojego synka mógłby być niebezpieczny. Widziała Pani jak to wszystko tam wygląda? – mówi 28-letnia Joanna, mieszkanka jednego z bloków przy ul. Mickiewicza.

Fot: UM Płock
Fot: UM Płock

Do końca października bieżącego roku ten stan rzeczy ma ulec zmianie. Miasto ogłosiło już przetarg na przebudowę placu zabaw i do 3 sierpnia czeka na oferty od potencjalnych wykonawców.

Co się zmieni? Jak będzie?Wyposażenie placu zabaw ma zostać tak dobrane, aby mogło służyć dzieciom o różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej. Tym samym ratusz chce zachować cechy integracyjnego placu zabaw. Szkoda jedynie, że przewidziano obowiązkowo tylko jedno urządzenie, umożliwiające zabawę dzieciakom z dysfunkcją ruchu, w szczególności osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Przebudowa placu zabaw obejmuje odnowę południowej części placu zabaw w zakresie demontażu i likwidacji istniejących oraz montażu nowych urządzeń zabawowych, wykonania bezpiecznej nawierzchni  i demontaż istniejącego murka wraz z siedziskami.

Na placu zabaw mają pojawić się nowe urządzenia:

  • ścianka wspinaczkowa,
  • karuzela z siedziskiem na kole,
  • dwa zestawy wspinaczkowe,
  • huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych z platformą umożliwiającą korzystanie przez dziecko na wózku inwalidzkim,
  • zestaw typu wieża ze zjeżdżalnią,
  • tablica do rysowania.

Odnowiony i przebudowany plac zabaw ma być gotowy do 30 października br.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU