REKLAMA
REKLAMA

Oddaj stare klocki lego

REKLAMA

Przyszła wiosna, a więc czas na porządki. Może pora pozbyć się kilku niepotrzebnych rzeczy z domu? Jeśli twoje dzieci są już duże, a po kątach ciągle zalega mnóstwo zabawek, pozbądź się ich. Klocki Lego na przykład możesz oddać… bibliotece.

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku rozpoczyna nowy projekt edukacyjny „Czytanie z Lego”, czyli kreatywna metoda analizy i interpretacji tekstu poprzez budowę z klocków lego. Klocki można oddawać w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Płocku przy ulicy Gałczyńskiego 26. Pracownicy biblioteki mogą również odebrać je osobiście. Wystarczy wcześniej skontaktować się telefonicznie z biblioteką.PowiązaneTematy

Ostatnio bardzo popularna stała się metoda nauczania nazwana Lego-Logos, stworzona przez dra Jarosława Spychałę. Pomysł narodził się podczas zajęć ze studentami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studenci zostali poproszeni i przedstawienie w formie rysunku treści analizowanego tekstu. Okazało się, że dla niektórych barierę stanowiła umiejętność rysowania. Na kolejne zajęcia prowadzący przyniósł pudełko klocków Lego. Interpretacje tworzone w ten sposób uwolniły umysły młodych ludzi ze sztywnych ram i schematów oraz wywołały ciekawe dyskusje.