REKLAMA

Odblaskowe drzewa przy Bielskiej

REKLAMA

Niektóre drzewa przy ul. Bielskiej rosną blisko krawędzi jedni, przez co zagrażają kierowcom. Miejski Zarząd Dróg znalazł na to sposób i siedem drzew oznakował specjalną odblaskową taśmą.

MZD chciał usunięcia blisko 40 lip i klonów, zagrażających bezpieczeństwu drzew wzdłuż ul. Bielskiej – wnioskował o to w trakcie przygotowań do remontu nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ul. Sierpecką do granicy miasta. Drogowcy uzasadniali go względami bezpieczeństwa; drzewa te rosły zbyt blisko krawędzi drogi lub były chore i groziły zwaleniem na ulicę.

PowiązaneTematy

Opinię drogowców podzielała policja, jednak Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka nie zgodził się na wycięcie siedmiu z drzew. Specjaliści uznali, że lipy są zdrowe i prace drogowe przy modernizacji ul. Bielskiej nie są wystarczającym powodem do ich usunięcia.

Dlatego MZD po zakończeniu remontu zamówił specjalne taśmy odblaskowe, którymi otacza się przydrożne drzewa bez ich kaleczenia. W dzień taśmy są dla kierowców praktycznie niewidoczne, ale po zmierzchu intensywnie świecą, dzięki czemu kierowcy z daleka widzą przeszkodę. Taśmy założono na siedmiu drzewach, które przy ul. Bielskiej znajdują się blisko krawędzi drogi. Być może podobne zabezpieczenia zostaną wykorzystane również w innych częściach miasta.