Odblaski, mój kolego, są dla dziecka i kibica, jednym słowem – dla każdego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Odblask to nie obciach” – pod takim tytułem rozpoczęła się dziś akcja propagująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W samo południe przed płockim ratuszem, w autobusie Komunikacji Miejskiej, prezydent Andrzej Nowakowski oraz przedstawiciele służb mundurowych i przedszkolaki przekonywali, że warto nosić odblaski.

Organizatorem akcji jest Grupa Nieformalna “Sławek & Przyjaciele”. Głównym celem przedsięwzięcia jest przekonanie wszystkich, nie tylko dzieci, do noszenia elementów odblaskowych.

– Jeżeli uda nam się przekonać dorosłych do odblasków, to oni będą dawać przykład swoim dzieciom – mówił Sławomir Piotrowski, pomysłodawca akcji.

Podczas spotkania, dzieciom zaprezentowano magiczne tuby. Dzięki nim przedszkolaki mogły się przekonać, jak widoczny jest człowiek wyposażony w elementy odblaskowe.

– Trzeba korzystać z odblasków, chodzi tu przecież o nasze życie i zdrowie – przekonywał Andrzej Wochowski, komendant Straży Miejskiej w Płocku.

Sponsorzy przekazali kilka tysięcy odblasków, które trafią do płocczan, m.in. do kibiców na najbliższym meczu Orlen Wisły Płock 13 marca.

– Mam nadzieję, że w niedzielę ponad 5 tys. osób wyjdzie z hali z odblaskiem na ubraniu – mówił Artur Zieliński, prezes SPR Wisła Płock.

Płock jest kolejnym polskim miastem, w którym dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i sponsorów organizowana jest ta akcja.

Sylwia Wiśniewska

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji