REKLAMA

Od wtorku Szpitalna zamknięta dla ruchu, a na Kobylińskiego duża awaria

REKLAMA

Od wtorku, 22 lipca, Wodociągi Płockie zamykają odcinek ulicy Szpitalnej. Rozpoczyna się długo oczekiwana renowacja ulicy. Utrudnienia potrwają przez miesiąc. Niestety, Al. Kobylińskiego, pomimo planów otwarcia, nie zostaną udostępnione do ruchu ze względu na awarię.

Wodociągi Płockie od kilku lat realizują projekt uporządkowania gospodarki ściekowej, którego koszt porównywalny jest z budową drugiego mostu w Płocku. W związku z tym, zamknięty zostanie odcinek ulicy Szpitalnej pomiędzy szpitalem na Winiarach a ul. Parową i Kazimierza Wielkiego.

Przebudowa obejmuje m.in. modernizację oczyszczalni ścieków w Maszewie, budowę nowej sieci kanalizacyjnej na lewym brzegu Wisły, budowę kolektora pod dnem rzeki, a także rozdzielenie kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w centrum. Prace nad tym ostatnim elementem trwają w rejonie ul. Nowowiejskiego, Topolowej oraz w Al. Kobylińskiego.

Modernizacja tej infrastruktury wymaga całkowitego zamknięcia ul. Szpitalnej na odcinku od Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach do ul. Parowej. Prace potrwają od 22 lipca do 23 sierpnia. W tym czasie całkowicie zamknięty będzie odcinek 400 metrów ulicy Szpitalnej na stromym stoku pod szpitalem na Winiarach (odcinek od ul. Parowa do skrzyżowania z ul. Medyczną). Ratusz ostrzega, że w tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Medyczną – Dobrzyńską i Al. Kobylińskiego. Wjazd na teren budowy będzie dopuszczony tylko częściowo dla właścicieli sąsiadujących z drogą ogródków działkowych.W tym roku wymieniona zostanie także nawierzchnia na moście nad Brzeźnicą, który ostatnio przeszedł już gruntowny remont konstrukcji. W tym roku (do listopada) Miejski Zarząd Dróg wykona jeszcze nowy chodnik (po wschodniej stronie ul. Szpitalnej) oraz ścieżkę rowerową (po zachodniej stronie ulicy). Na przyszły rok zaplanowane zostało ułożenie docelowej nawierzchni na ul. Szpitalnej na odcinku w rejonie jaru Brzeźnicy.

Z nocy z 22 na 23 lipca planowano natomiast przywrócenie ruchu w Al. Kobylińskiego, jednak – jak poinformowały Wodociągi Płockie – w związku z rozległą awarią kanalizacji ogólnospławnej i wydostaniem się ścieków na teren placu budowy na terenie Alei Kobylińskiego, termin przywrócenia ruchu dwukierunkowego w tym rejonie zostanie przesunięty. – Ostateczny termin przywrócenia ruchu dwukierunkowego w Al. Kobylińskiego zostanie określony po ustaleniu przyczyny i usunięciu awarii. Przyczyna awarii jeszcze nie została ustalona, z uwagi na podtopienie kolektorów kanalizacyjnych na znacznym odcinku – podaje spółka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU