REKLAMA

Od poniedziałku zawyją syreny. To specjalne ćwiczenia

REKLAMA

Od 17 do 21 maja br. na terenie województwa mazowieckiego zaplanowano uruchomienie syren alarmowych, które wchodzą w skład powiatowych oraz miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania, towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX-21.

Zgodnie z przekazanym komunikatem, podczas ćwiczenia uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren, sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Ponadto emitowane będą komunikaty głosowe, wynikające z przebiegu ćwiczenia, które poinformują o rozpoczęciu treningu oraz próbie systemu ostrzegania i alarmowania.

– Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności – informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego, również w Płocku i powiecie płockim.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU