REKLAMA

Od piątku to skrzyżowanie będzie zamknięte. Rozpoczną się prace budowlane

REKLAMA

Od pierwszych dni marca trwa gruntowna przebudowa ul. Chopina. W piątek dojdzie do zamknięcia skrzyżowania ulicy z Lachmana i Spółdzielczą.

W piątek, 16 kwietnia, zaczną się prace budowlane na odcinku od skrzyżowania ul. Chopina z ulicami Lachmana i Spółdzielczą do wiaduktu w al. Piłsudskiego. Wykonawca będzie układał kolektory deszczowe o dużej przepustowości.

– Jest to pierwszy etap prac, zmierzający do wykonania wydajnego systemu odwodnienia wiaduktu w al. Piłsudskiego. Następnie drogowcy ułożą nową nawierzchnię, chodniki i zbudują dwukierunkową drogę rowerową oraz poprawią zatokę autobusową. Przebudują także skrzyżowanie ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą. W tym miejscu powstanie rondo. Nowe będzie również oświetlenie (LED-owe) – informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka.

Drogowcy zlikwidują też jeden ze zjazdów z al. Piłsudskiego do Spółdzielczej – ten przed wiaduktem, dla aut jadących w kierunku centrum.

– Rozwiązanie takie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów. Zjazd krzyżuje się z magistralą rowerową i na skrzyżowaniu tym dochodziło do potrąceń – wyjaśnia Hubert Woźniak.Długość przebudowywanej drogi to blisko 850 metrów. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Hydropol i Waskop. Koszt przebudowy wynosi 7,429 mln zł. Ponad połowa z tych środków, bo 3,755 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który dofinansował inwestycję.

Prace potrwają do 30 września br. Do tego czasu ulica Chopina i fragment Spółdzielczej pozostaną całkowicie zamknięte. Przejazd będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców z okolic ul. Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza (wjazd od skrzyżowania ul. Chopina z Otolińską).

Urząd informuje również, że trwa projektowanie przebudowy odcinka ul. Spółdzielczej od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką. Ma ono zakończyć się latem tego roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Znafca says:

  A co z remontem ul. Obrońców Westerplatte ?? Przecież ta krótka ulica to dramat

 2. Qaz says:

  Jestem ciekawy ile czasu potrwa ta przebudowa. Myślę że co najmniej rok albo i półtora. Za tego prezydenta mamy niekończące się nawet proste inwestycje (np. ronda). Trwają one latami.. masakra

 3. Myślący pedalarz says:

  Bezmuzgi pedalarze doprowadzili do likwidacji zjazdu. Taka prawda.

  • R44 says:

   Odkąd Łysy z Hubciem wzięli się za drogi to każda nowa zwezaja, budują ścieżki, kładą poduszki, budują ronda gdzie się tylko da, a miasto jak było dziurą tak jest.

  • Anonim says:

   Kup sobie słownik ortograficzny ćwierćinteligencie bezmózgi

   • Zb says:

    Jak nic nie wnosisz do komentarzy to zamilcz. Ma rację , likwidacja zjazdu to zły pomysł.

   • aaaa says:

    Zjazd jest i będzie zaraz za wiaduktem wiec w czym problem, bo kilkadziesiąt metrów dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU