REKLAMA

Od kiedy wykąpiemy się na „Patelni”?

REKLAMA

Po dwóch tygodniach od zamknięcia strzeżonego miejsca do kąpieli na plaży w Grabinie, WOPR podał dzisiaj dobrą informację – płocki Sanepid dopuścił „Patelnię” do ponownego korzystania.

Od 27 czerwca strzeżone miejsce do kąpieli w Grabinie było zamknięte. Jak informowało Rejonowe Płockie WOPR, ze względu na wykrycie bakterii sinic, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku zadecydowano o wyłączeniu z użytkowania popularnej „Patelni”.

W poniedziałek, 10 lipca, płocki WOPR przekazał dobrą informację. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku dopuściła miejsce do kąpieli w Grabinie do do ponownego korzystania.Przypomnijmy, że sinice to bakterie, które pojawiają się w wodzie o podwyższonym stężeniu fosforanów i azotanów, czyli, mówiąc wprost, zanieczyszczonej. Ich pojawienie się świadczy o stanie czystości zbiornika wodnego, ale jest też zagrożeniem dla zdrowia osób kąpiących się. Woda z sinicami przypomina gęstą ciecz, a bakterie wytwarzają szkodliwe dla ludzi i zwierząt toksyczne substancje.

Po wykąpaniu się w takiej zatrutej wodzie, mogą nas dopaść różnego rodzaju dolegliwości – zmiany skórne, złe samopoczucie, gorączka, kaszel, bóle brzucha, nudności, wymioty, zapalenie płuc, bóle mięśni czy zawroty głowy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU