Od grudnia telefon powie ci jakim powietrzem oddychasz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w przyszłym miesiącu rusza aplikacja, dzięki której za pośrednictwem smartfona będziemy mogliby sprawdzić czystość powietrza. Aplikacja umożliwi odbieranie pomiarów ze 140 stacji badawczych rozlokowanych w całym kraju. 

Oprócz pokazywania aktualnych pomiarów z najbliższej stacji, będziemy mogli się dowiedzieć, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie. Jakość powietrza będzie prezentowana w sześciostopniowej skali, a do każdej z nich przypisano zalecenia. Przykładowo, jeśli normy zanieczyszczeń będą w znacznym stopniu przekroczone, aplikacja zasugeruje nam pozostanie w domu.

My to wdychamy…

Płocczanie nareszcie zyskają narzędzie, które im powie, że powietrze nie sprzyja długim spacerom. Do tej pory zdani byli na swoje nosy i stronę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która w najgorszych momentach miała tendencję do wyświetlania komunikatu o awarii. Z drugiej strony jednak, aplikacja będzie dostarczała dane z tych samych stacji pomiarowych co WIOŚ…

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem obejdzie się bez usterek…

Podziel się:

2 komentarze

  1. Redakcja jak zawsze niedoinformowana ;) Takie aplikacje można za darmo pobrać od dawna na wszystkie rodzaje telefonów z Androidem lub iOS.

    • Jak zawsze? ;) ok…. Jako że w redakcji używamy telefonów Apple i Microsoftu – poprosimy o nazwy aplikacji, w których sprawdzimy dane ze stacji rozmieszczonych w Płocku.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji