REKLAMA

Od dzisiaj można rejestrować 12-latków na szczepienie. Co jeszcze się zmienia?

REKLAMA

Pojawiło się już rozporządzenie, zgodnie z którym wprowadzone zostaną złagodzenia obostrzeń pandemicznych. Możliwe jest już także rejestrowanie na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 12. roku życia.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, możliwe jest już szczepienie przeciwko koronawirusowi dzieci, które ukończyły 12 lat. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie obowiązują w sprawie epidemii.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość organizowania zgromadzeń, podniesiona zostaje też dopuszczalna liczba uczestników imprez czy spotkań na otwartym powietrzu i w lokalu do 150 osób (dotychczas było to 50 osób). Dopuszczalna ponownie jest działalność kasyn oraz gier hazardowych na automatach.

W pojazdach komunikacji miejskiej obłożenie zwiększa się do 75 proc. (czyli 25 proc. miejsc musi pozostać wolnych, dotychczas była to połowa miejsc).

Otwierają się również siłownie, kluby i centra fitness, a także sale zabaw, pod warunkiem, że w pomieszczeniu, w którym realizowana jest tego rodzaju działalność, przebywa jednocześnie nie więcej, niż 1 osoba na 15 mkw.Uwaga! Do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 (dwoma dawkami lub jedną, w przypadku preparatu Johnson & Johnson).

W rozporządzeniu zniesiono także zakazy prowadzenia działalności przez domy i ośrodki kultury oraz świetlice, zakazy działania pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia, prowadzenia działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury, w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych.

Wszystkie poluzowania obowiązują, jak na razie, do 25 czerwca br. Treść rozporządzenia znajdziecie TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Michał says:

    Odpowiedzą za to skurwysyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU