Od dziś możesz zagłosować – zobacz projekty ogólnomiejskie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od dziś można głosować na pomysły złożone do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekty podzielono na dwa rodzaje: osiedlowe i ogólnomiejskie. Co wybierzecie – psi park, plac zabaw, powstanie sieci AED, a może remonty ulic?

Każdy, kto ukończył 16. rok życia i jest zameldowany w Płocku, może wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Głosować można na wybrany projekt ogólnomiejski i oddzielnie na osiedlowy. Jakie w tym roku wybrano propozycje?

Uwaga! Przypominamy, że każdy może również zagłosować osobiście, czy jest za budową nowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 17, czy też za adaptacją części budynku Szkoły Podstawowej nr 3 na siedzibę tego przedszkola. Głosować można do 1 października wyłącznie w Urzędzie Miasta Płocka przy ul. Zduńskiej (Zespół Komunikacji Społecznej), przy al. Piłsudskiego 6 oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańca “Miodowa”, na tzw. dołku przy ul. Miodowej 8.

Projekty ogólnomiejskie:

Projekt nr 7
Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Płocka
Program wsparcia leczenia niepłodności dla par formalnych i nieformalnych, które mieszkają w Płocku. Będzie realizowany przez dwa lata, przy czym para może ubiegać się o wsparcie raz w roku. Dofinansowanie in vitro wyniesie do 5 tys. zł (do 75% kosztów leczenia).

Projekt nr 11
Zakup statku ratowniczego niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Płocka
Zakres projektu obejmuje zakup jednej specjalistycznej łodzi ratunkowej typu RIB wraz z wyposażeniem i przyczepą transportową. Przyczyni się to do podniesienia efektywności działań płockiego WOPR zarówno w zakresie zwalczania zagrożeń, podejmowania działań prewencyjnych, jak i ratowania zdrowia oraz życia ludzkiego.

Projekt nr 14
Remont drogi pomiędzy ul.Dworcową i Otolińską. Działka nr EW. 614/47
Stan drogi jest bardzo zły. Liczne dziury i zadolenia powodują uszkodzenia samochodów. Stan drogi stwarza również zagrożenie dla pieszych a szczególnie dzieci zmierzających do zespołu szkół nr 2. Z przejazdu pomiędzy ul. Dworcową a Otolińską korzystają nie tylko mieszkańców okolicznych bloków spółdzielni i wspólnoty ale również stanowi ona dojazd do zespołu szkół nr 2, znajdującego się obok niej orlika, garaży o licznych lokali użytkowych. Z drogi korzystają również mieszkańcy innych osiedli którzy korzystają z tego przejazdu unikając korków na ulicy Chopina.

Projekt nr 18
Innowacyjne miejsca parkingowe dla jednośladów z systemem antykradzieżowym oraz zamykanym pojemnikiem na ekwipunek
Dzięki projektowi w płocku powstałyby motoparkingi. Mowa o miejscach dedykowanych użytkownikom jednośladów ze specjalnymi udogodnieniami. Innowacyjnym elementem proponowanego rozwiązania jest możliwość bezpiecznego pozostawienia w specjalnych skrzynkach plecaka, kurtki, kasku, rękawic czy innego ekwipunku kierowcy i pasażera jednośladu. Dodatkowo urządzenie pozwala na zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą za pomocą łańcucha przeplecionego przez koło i mocowanego do szafki z ekwipunkiem (zamkniecie blokadą tarczy hamulcowej disclockiem), byłoby to z pewnością udogodnienie dla motocyklistów z płocka i okolic, jak również dla coraz częściej zaglądających do naszego miasta – właśnie na jednośladach – turystów. Stąd istotna jest tu również lokalizacja motoparkingów, typowana pod kątem atrakcyjności turystycznej, kulturalno-rozrywkowej oraz użytkowej.

Projekt nr 23
Stop zanieczyszczeniu Płocka. Zazieleńmy miasto
Projekt polega na zazielenieniu miasta poprzez nasadzenie około 1 000 drzew w najbardziej uczęszczanych punktach płockich osiedli ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta oraz siedli znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie PKN ORLEN, co doprowadzi do neutralizacji zanieczyszczeń powietrza.

Projekt nr 31
Remont i rozbudowa placu zabaw na Stadionie Miejskim
Remont oraz rozbudowy placu zabaw ma służyć nie tylko najmłodszym jego użytkownikom, ale również całym rodzinom. Dzieci zyskają dodatkowe miejsce, w którym będą mogły ćwiczyć swoje ciało, jak również rozwijać umiejętności społeczne tj. współpracę, twórcze myślenie, kształtowanie relacji i więzi między rówieśnikami. Plac zabaw będzie bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci oraz ogólnodostępny, co więcej jego rozbudowa przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu, zaspokoi potrzeby społeczne i kulturalne oraz zintegruje mieszkańców Płocka.

Projekt nr 35
Mamy mamom
Mamy mamom to program realizowany w trzech obszarach:
– okołoporodowa opieka psychologiczna (w formie grupowych spotkań z psychologiem)
– pogotowie laktacyjne (w formie telefonicznej 2 razy w tygodniu przez Certyfikowanego Doradcę Laktacyjnego oraz spotkania grupowe)
– grupa wsparcia (Klub MAMY MAMOM) – (w formie spotkań 2 – 4 razy w miesiącu. Każde spotkanie prowadzi inny specjalista).

Projekt nr 37
Parking na Osiedlu Miodowa
Osiedle “Miodowa” powstało w latach sześćdziesiątych w dobie niewielkiego zapotrzebowania na miejsca parkingowe. Rozwój motoryzacji zwiększył to zapotrzebowanie. Odpowiednim miejscem na utworzenie parkingu jest rozległy plac położony pomiędzy Jaśminową 3 a Jaśminową 5.

Projekt nr 40
Mobilna oświata
Zakup 3 samochodów osobowych dla młodzieży z: L.O. im. Marsz. Stanisława Małachowskiego, Zespołu Szkół nr 3 w Płocku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów oraz indywidualizację prac z nimi poprzez udział młodzieży w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, wyjazdowych oraz konkursach.

Projekt nr 42
Przystań Cumownicza – Stanica klubu motorowodnego Borowia
Projekt pod nazwą “PRZYSTAŃ CUMOWNICZA -STANICA KLUBU MOTOROWODNEGO BOROWIA” jest projektem ogólnomiejskim skierowanym do wszystkich mieszkańców miasta Płocka. Stanica Klubu Motorowodnego to malownicza okolica u zbiegi ujścia rzek: Słupianki i Rosicy do rzeki Wisły w km 627 jej biegu przywracająca możliwość cumowania około 80 łodzi motorowożaglowych. Oprócz elementów o charakterze rekreacyjnym, przystań zapewni dodatkowe miejsce wypoczynku połączone z żeglowaniem, umożliwiające poznawanie różnorodności krajobrazów oraz cech otaczającej nas przyrody.

Projekt nr 43
Płocki Dom Działkowca
Projekt zakłada budowę budynku przy ulicy Dobrzyńskiej/Szpitalnej 7 (lub w innym miejscu wskazanym przez UMP po uzgodnieniach z liderem projektu) i przystosowanie go do potrzeb płockich działkowców. Celem powstania Płockiego Domu Działkowca jest szeroko rozumiana integracja środowiska działkowców, organizacja eventów, spotkań, szkoleń i innych wydarzeń, na które będzie zapotrzebowanie.

Projekt nr 48
Psia kość – miejskie centrum psiej rekreacji
Psia kość – miejskie centrum psiej rekreacji. Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu przy zalewie sobótka poprzez stworzenie miejsca przyjaznego i bezpiecznego dla właścicieli psów, a przede wszystkim dla samych czworonogów, czyli wybiegu dla psów pn. Psia kość – miejskie centrum psiej rekreacji.

Projekt nr 56
Aleja Płockich Gwiazd Sportu
Aleja Płockich Gwiazd Sportu będzie zwierciadłem bogatej historii płockiego sportu, która w sposób szczególny uhonoruje zasłużonych dla sportu, pokaże i przybliży sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych z terenu miasta Płocka. Będzie przypominać obecnym i przyszłym pokoleniom, postacie wielkich – a jakże często niesłusznie zapomnianych – mistrzów i ich szkoleniowców. Aleja Płockich Gwiazd Sportu dążyć będzie do promowania sportowego i zdrowego trybu życia, propagowania zasady “fair-play” w sporcie i w życiu codziennym, oraz popularyzowania poczucia lokalnego patriotyzmu. Lokalizacja Alei nie jest przypadkowa. nieopodal znajduje się Centrum Widowiskowo-Sportowe Orlen Arena oraz stadion piłkarski Wisły Płock, czyli w centrum najważniejszych płockich wydarzeń sportowych.

Projekt nr 58
Łódź ósemka dla płockich wioślarzy
Zakup wyczynowej łodzi wioślarskiej – ósemki dla płockich wioślarzy, oraz 8 wioseł. Ósemka to największa, najszybsza i najefektowniejsza ze wszystkich konkurencji wioślarskich, konkurencja olimpijka, rozgrywana na wszystkich zawodach mistrzowskich oraz komercyjnych, we wszystkich kategoriach wiekowych. Skoro jest największą ze wszystkich łodzi wyczynowych to jet również najdroższa. koszt zakupu nowej łodzi przekracza budżet większości klubów wioślarskich w Polsce, również Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Chociaż płoccy wioślarze wiele razy wygrywali na ósemkach, zdobywali medale Mistrzostw Polski od juniorów młodszych po seniorów, przeważnie zawsze robili to na łodziach pożyczonych od Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich lub od dealerów sprzętu wioślarskiego. PTW nigdy nie zakupiło nowej ósemki, a te, które ma do dyspozycji mają już od 20 – 40 lat. Ich użycie nie gwarantuje również należytego bezpieczeństwa użytkownikom. Zakup nowej łodzi ze środków Gminy Płock, w ramach budżetu obywatelskiego byłby wspaniałym prezentem społeczności miasta Płocka dla wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, kolebki sportu i olimpizmu w Płocku oraz regionie, które w 2017 roku obchodzi jubileusz 135 – lecia działalności. Nowa łódź dałaby również większe szanse naszym wioślarzom w rywalizacji z innymi miastami, które posiadają najlepszy sprzęt.

Projekt nr 60
Budowa boiska do gry w piłkę ręczną przy Zespole Szkół nr 2
Projekt zakłada budowę boiska do gry w piłkę ręczną przy Zespole Szkół nr 2, ul. F. Chopina 62 w Płocku, gdzie mieści się Akademia Piłki Ręcznej. Realizacja projektu pozwoli na wykorzystanie obiektu przez młodzież uczącą się, jako baza, niezbędną do realizacji podstawy programowej. W weekendy będzie dostępna dla mieszkańców miasta Płock. Dzięki realizacji nowej infrastruktury nastąpi powszechność i dostępność do sportu oraz organizowanie imprez sportowych o charakterze rekreacyjnym, co znacznie wpłynie na profilaktykę i przeciwdziałanie zagrożeniom społecznym poprzez zagospodarowanie czasu wolnego.

Projekt nr 61
AED i TY – to reakcja społeczeństwa ratuje życie
Przedmiotem jest zakup i montaż zewnętrznych defibrylatorów AED wraz z szafkami/torbą oraz przeszkolenie osób przebywających w budynkach, w których umieszczone zostanę AED tj.: – Centrum aktywności seniora ul. Otolińska 6 -1szt. – pasaż Roguckiego (przy planowanym budynku toalety miejskiej ) – 1szt. – Nadbrzeże Wiślane – budynek socjalny przy Sobótce – 1szt. – Zespół Szkół nr 2 ul. Chopina 62 – teren boiska typu „Orlik” – 1szt. – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Lasockiego 14 – 1szt. – Siedziba Straży Miejskiej – mobilne AED w budynku Straży Miejskiej ul. Otolińska 10 – 2szt. – Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego ul. Sportowa 3 – 1szt. – Park Północny (budynek toalety miejskiej) – 1szt. – Nowy Rynek (lokalizacja zależna od koncepcji przebudowy Nowego Rynku) -1 szt. Dodatkowo zostaną przeprowadzone: szkolenia, prelekcje, pokazy i ćwiczenia z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) z wykorzystaniem zewnętrznego defibrylatora AED dla mieszkańców miasta Płocka. Celem projektu będzie zwiększenie szans na przeżycie osób, u których dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia poprzez uzupełnieni działania łańcucha przeżycia tj. zakup AED i podnoszenie świadomości oraz umiejętności ludzi w zakresie RKO z wykorzystaniem AED.

Projekt nr 62
Infrastruktura rowerowa dla Płocka
Przedmiotem projektu jest zakup i montaż: 1. Wiat rowerowych w następujących lokalizacjach: – teren Płockich szkół średnich lub ich bliskie sąsiedztwo (12szt.) – Sobótka (1szt.) – Miejski Stadion im. Bernarda Szymańskiego (1szt.) – Stare Miasto (1szt.) – ogród zoologiczny (1szt.) 2. Samoobsługowych stacji napraw rowerów w ilości 10 szt. – istniejące ścieżki rowerowe 3. Podpory dla rowerzystów w ilości 4 szt. – newralgiczne skrzyżowania Celem projektu jest poprawa komfortu jazdy rowerem i rozwój turystyki rowerowej w Płocku.

Projekt nr 65
HappyDog Park
Projekt HappyDog Park zakłada budowę placu zabaw i tresury dla psów w pobliżu Kąpieliska Miejskiego Sobótka (między jeziorem a alejkami dla spacerowiczów). Na ogrodzonym terenie znajdą się tory z przeszkodami, obręcze, równoważnie, kładki, płotki, tuby, platformy itd. Plac będzie zawierał elementy przeznaczone do sportowego i charakterologicznego rozwoju czworonoga, a przede wszystkim będzie to miejsce treningu, rekreacji i aktywnego wypoczynku dla Płocczan i ich pupili. Podobne miejsca są już w wielu większych i średnich miastach w Polsce, gdzie z powodzeniem spełniają swoją rolę.

Projekt nr 66
Płock Electronic League
Turniej gier komputerowych o zasięgu ogólnokrajowym z najlepszymi drużynami oraz zawodnikami z Polski. Targi elektroniczne, prelekcje, spotkanie z youtuberami oraz strefy free to play, wirtualnej rzeczywistość, gier retro i inne.

Projekt nr 68
Płock Gaming Party
Płock Gaming Party są wydarzeniami e-sportowymi organizowane w Płocku raz w miesiącu, w danym miejscu i czasie. Gracze danej gry komputerowej (Hearthstone, StarCraft 2, Heroes of the Storm, World of Warcraft, Overwatch) spotykają się, aby rywalizować ze sobą w turnieju organizowanym w mieście Płock.
Projekt nr 68Bezdomność rodzi się w domach – projekt sterylizacji zwierząt właścicielskich i chipowania psówProjekt ma na celu pokrycie kosztów chipowania psów oraz sterylizacji zwierząt właścicielskich (psów i kotów) dla mieszkańców miasta Płocka, co pozwoli na zmniejszenie problemu niechcianych zwierząt oraz na szybkie ustalenie właściciela zwierząt odłowionych, a w dłuższej perspektywie na oszczędności finansowe z tytułu wydatków na bezdomne zwierzęta z terenu miasta.

Projekt nr 70
Centrum Sportów Ekstremalnych – etap III
Projekt zakłada wykonanie kolejnych obiektów i infrastruktury, które zostały ujęte w wykonanej już koncepcji zagospodarowania terenu na Podolszycach Północ, w pobliżu górki saneczkowej. Pierwszy i drugi etap budowy Centrum Sportów Ekstremalnych zakładał budowę toru typu pumptrack, toru płaskiego (aktualnie budowane) oraz Flow Parku (aktualnie w fazie projektowania). Budowa kolejnych obiektów i infrastruktury pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności terenu i pozwoli połączyć poszczególne strefy nawiązując do koncepcji. Etap III budowy CSE zakłada rozbudowę połowy terenu objętego koncepcją (działki 293/49, 293/187, 2906/150 obręb 1), wokół torów i flow parku.

Głosować można:
1. SMS-em, wysyłając wiadomość tekstową na numer 886-786-379, zawierającą oddzielone kropkami:
– prefix głosowania “BOP”
– numer PESEL głosującego
– jego imię i nazwisko oraz numer projektu
np. BOP.86082003050.Adam.Nowak.11
2. Internetowo – po zalogowaniu na stronie mojemiasto.plock.eu, gdzie należy podać niezbędne dane.
3. Osobiście – po okazaniu dokumentu tożsamości (lub szkolnej legitymacji w przypadku osób niepełnoletnich) ze zdjęciem i numerem PESEL w punktach do głosowania:
– w ratuszu w Zespole Komunikacji Społecznej
– w Urzędzie Miasta Płocka przy al. Piłsudskiego 6
– w Punkcie Obsługi Mieszkańca “Miodowa”, na tzw. dołku przy ul. Miodowej 8.

Głosowanie trwa do 1 października br.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji