Od czwartku zmiana stałej organizacji ruchu na Podolszycach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Płocku, w nocy z 26 na 27 czerwca zostanie formalnie wprowadzona nowa, stała organizacja ruchu na Podolszycach. MZD apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Aby zminimalizować utrudnienia, zmiana organizacji w ruchu nastąpi z udziałem policji w nocy ze środy na czwartek (26/27 czerwca). W pierwszych dniach funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu w rejonie Podolszyc patrole policji będą monitorować zachowanie kierowców po wprowadzonych zmianach.

W wyniku zmian w organizacji ruchu, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (przy Galerii Wisła) już obowiązuje ruch okrężny, natomiast przy al. Armii Krajowej z ul. Batalionu Parasol i gen. W. Sikorskiego dzisiaj w nocy zostanie wprowadzony ruch okrężny na rondach. Zostaną usunięte dotychczasowe i odsłonięte nowe znaki pionowe, które są zgodne z aktualnym oznakowaniem poziomym.

Dwa nowe ronda rozpoczynają funkcjonowanie na skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) i skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama). Rondo przy galerii Wisła ma średnicę 41 m, a wyspa środkowa o średnicy 19 m otoczona jest jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni ma 10 m. Rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol jest nieco mniejsze. Jego średnica ma 30 m, a szerokość jezdni to 7,5 m. Powstała także wyspa środkowa o średnicy 15 m, która jest przejezdna dla większych pojazdów i autobusów komunikacji miejskiej.

Także na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II zmieni się dotychczasowa organizacja ruchu. Zostaną uruchomione dla ruchu nowe lewoskręty i acykliczna sygnalizacja świetlna (taka, która automatycznie dostosowuje się do natężenia ruchu). Przebudowany został odcinek ul. Wyszogrodzkiej oraz wprowadzono korekty geometrii skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II. W znacznym stopniu zniwelowano różnicę poziomów między północną i południową jezdnią ul. Wyszogrodzkiej w obrębie skrzyżowania oraz wybudowano nowe, dodatkowe lewo- i prawoskręty. Powstała także jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ulicy. Jezdnie zostały wzmocnione specjalnymi siatkami szklano-węglowymi, aby uchronić rejon skrzyżowania przed koleinami. Na skrzyżowaniu od czwartku będzie uruchomiona sygnalizacja z dodatkowymi dotychczas wyłączonymi sygnalizatorami na nowych lewoskrętach. Sygnalizacja będzie działała acyklicznie optymalnie i bezkolizyjnie sterując potokami ruchu pojazdów i pieszych.

W rejonie ul. Wyszogrodzkiej powstała także specjalna zatoka przystosowana do kontroli pojazdów przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego. W zatoce służby będą zatrzymywać m. in. przeciążone pojazdy wytypowane do kontroli przez preselekcyjną wagę umieszczoną na ul. Wyszogrodzkiej (w okolicach ul. Parcele). Na wyremontowanych i przebudowanych skrzyżowaniach funkcjonują już urządzenia, podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zamontowano bariery ochronne i słupki blokujące, podnoszące bezpieczeństwo pieszych. Krawężniki na przejściach dla pieszych zostały obniżone i przystosowane dla osób niedowidzących (kolor żółty) i niewidomych (specjalne wypustki). W al. Armii Krajowej w jezdni umieszczono punktowe elementy oświetlające. W niektórych miejscach funkcjonują azyle bezpieczeństwa dla pieszych i dodatkowe oznakowanie na wyspach separujące pasy ruchu pojazdów. Zostały także wykonane na odcinkach nowe ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji