REKLAMA

Obostrzenia przedłużone. „Sytuacja w szpitalach jest nadal trudna”

REKLAMA

Minister zdrowia poinformował w środę o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń. Przyczyną jest duża ilość hospitalizacji wśród osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

O decyzji rządu minister Adam Niedzielski poinformował podczas konferencji prasowej 7 kwietnia. Jak tłumaczył, ostatnie wyniki, które są znacznie niższe, niż te przed świętami wielkanocnymi, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie.

PowiązaneTematy

– Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie. Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia – wyjaśnił minister zdrowia.

Jak zaznaczył, w najbliższych dniach ministerstwo zdrowia będzie przyglądało się dokładnie raportom zakażeń i dopiero na tej podstawie, w przyszłym tygodniu, podejmie decyzję co do ewentualnego utrzymania lub poluzowania obostrzeń.

Adam Niedzielski przypomniał, że w Polsce trwa przyspieszenie szczepień przeciwko koronawirusowi, jest też coraz więcej ozdrowieńców, więc jest nadzieja, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy epidemia w Polsce zostanie znacząco ograniczona.

W środę ministerstwo zdrowia przekazało informację o 14.910 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób (łącznie 638 osób).W Płocku odnotowano minionej doby 23 nowe przypadki zakażenia, zmarły 2 osoby, które miały choroby współistniejące. Na kwarantannie domowej jest obecnie 955 osób.
Na terenie powiatu płockiego potwierdzono minionej doby 17 nowych przypadków zakażenia. Kwarantanną domową objętych jest 1008 osób.
W powiecie sierpeckim minionej doby potwierdzono 16 nowych zakażeń, na kwarantannie jest obecnie 461 osób.
Powiat gostyniński jest obecnie najlżej dotknięty epidemią. Minionej doby odnotowano zaledwie 3 nowe przypadki, kwarantanną domową objętych jest 320 osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU