O krok od tragedii przez… bobry

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Te z wyglądu przyjazne zwierzęta potrafią wyrządzić wiele szkód. W miejscowości Trzcianno (gm. Nowy Duninów) bobry pogryzły drzewo, które upadło na linie energetyczne. 

22 października, tuż po godzinie 10, strażacy z OSP Duninów zostali wezwani do powalonego drzewa, które upadło na linie energetyczne w miejscowości Trzcianno, w gminie Nowy Duninów.

– Po przyjeździe na miejsce okazało się, że drzewo zostało podgryzione przez bobry i upadło na linie średniego napięcia. Nasi druhowie w obecności pogotowia energetycznego, przy użyciu pilarek spalinowych pocięli drzewo na mniejsze kawałki i usunęli je z drogi – informują strażacy z OSP Duninów.

Droga w trakcie usuwania przeszkody była całkowicie zablokowana. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Juz ze trzy lata temu zwracalem uwagę mieszkańcowi wsi Trzcianno, że bobry podgryazają i przewracją drzewa rosnące wzdluż i tuz przy tej linii elektrycznej i że sami mieszkańcy powinni profilaktycznie ściąć i powalić je nie czekajac aż bobry spowodują awarię i brak zasilania śródleśnej wioski przez kilka – kikanascie- kilkadziesiat godzin
    Ale “mużik nie pierekestista poka grom nie zagrmit” co się wyklada, chłop się nie przeżegna dokąd nie zagrzmi, albo bardziej zrozumiale: dotad się nie nauczy dmuchac na zimne dokąd się nie sparzy.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji