Nowy Płock… na dworcu [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Co słychać na dworcu autobusowo-kolejowym? Pracę słychać i… coraz bliższe zakończenie tej inwestycji. Już za miesiąc zobaczymy efekty, które nawet na tę chwilę są imponujące.

Bardzo uważnie przyglądamy się inwestycjom, powstającym w Płocku i musimy przyznać, że nowy dworzec powstaje w naprawdę dużym tempie. Nowe centrum obsługi podróżnych w ciągu ostatniego miesiąca odmieniło swoje oblicze. Elewacja zyskała wiosenne elementy, zadaszenie części autobusowej jest już właściwie gotowe, zmienia się nawet pierwszy peron, ten najbliżej budynku. Wnętrze natomiast, to położone podłogi i wykładziny w części hotelowej, a także coraz bardziej przytulny wygląd. Zmiany widoczne są również w części handlowo-usługowej, w której będzie mieścił się bar mleczny i sklepy odzieżowe, obuwniczy, ciastkarnia, piekarnia, kiosk ruchu czy mała gastronomia i niektóre usługi, np. zakład fryzjerski.

Mamy też nowy napis “Płock” – zamiast starych, zniszczonych liter, pojawił się nowoczesny, szklany napis, przenoszący podróżnych z czasów głębokiego PRL-u prosto do XXI wieku. Od przyszłego tygodnia, prawdopodobnie od 14 listopada, rozpoczną się odbiory inwestycji, jest więc spora szansa na to, że od 1 grudnia będziemy korzystać z nowoczesnego obiektu.

Tempo i jakość prac przy budowie dworca nie przeszły niezauważone. 21 października spółka Rynex otrzymała wyróżnienie za profesjonalną rewitalizację i termomodernizację Dworca PKP w Płocku, przyznaną przez Agencję Rozwoju Mazowsza SA. – To prestiżowa nagroda i motywuje nas do pracy – przyznaje prezes spółki, Radosław Bednarski. Spółki miejskiej, która – według naszych analiz – jako jedna z dwóch (wraz z SITĄ) nie przynosi miastu żadnych strat, jedynie wpływy.

Przypomnijmy, że przygotowania do prac przy dworcu PKP zaczęły się w 2012 roku. Prace projektowe rozpoczęto w czerwcu 2013 r., zaś prace budowlane – 1 kwietnia 2014 r. 1/3 kosztów przebudowy pochodzi ze spółki, reszta (10 mln zł) to nisko oprocentowana pożyczka z Instrumentu Jessica, którą płockiej spółce udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Nowy dworzec w barwach zieleni buduje firma Wixbud ze Słupna za 15 milionów złotych. Według planu, inwestycja zostanie ukończona do 30 listopada br.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji