REKLAMA

Nowy plac zabaw na Gradowskiego

REKLAMA

Wyremontowany, czy jak kto woli nowo wybudowany, plac przy ul. Gradowskiego może budzić ciekawość. Wszystko za sprawą nietypowej huśtawki, która jest… ogrodzona. 

PowiązaneTematy

Nowy plac zabaw kosztował 250 tysięcy złotych. Znalazła się na nim mini ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, różnego rodzaju huśtawki, a tuż obok jest siłownia „pod chmurką”. – W ciągu ostatnich 5 lat Płock stał się miejscem aktywnego wypoczynku dla młodszych, jak i starszych. W Płocku mamy już 26 siłowni pod chmurką, powstały także 33 nowe place zabaw – wyliczał prezydent Andrzej Nowakowski.

Szczególną uwagę przykuwa jednak huśtawka przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcą montowania takich instalacji jest Wiktor Oniszk, który sam porusza się na wózku inwalidzkim.– Przeglądałem Internet i przypadkowo znalazłem taką huśtawkę. W niektórych miastach są one budowane i zainteresowanie jest bardzo duże. Cieszy mnie, że taka huśtawka powstała w krótkim czasie w Płocku. Integracja dla dzieci poruszających się na wózkach jest bardzo ważna – mówił.

– Wysłużone place zabaw, które są niebezpieczne dla korzystających z nich dzieci, trzeba stale remontować i wymieniać na nich zabawki – dodał prezydent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU