Nowy nabytek Wisły Płock jest z SSC Napoli

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wisła Płock poinformowała w piątek o kolejnym nabytku klubu. Jest nim 22-letni środkowy obrońca SSC Napoli, Igor Łasicki. Piłkarz został wypożyczony z Neapolu na roczny kontrakt.

Fot. Wisła Płock

Igor Łasicki od pięciu lat grał poza granicami kraju. Jeszcze jako nastolatek zamienił Zagłębie Lubin na SSC Napoli, którego piłkarzem jest do dziś. W Neapolu grał jednak głównie w drużynie młodzieżowej, aczkolwiek zagrał również epizodycznie w spotkaniu z Hellas Werona (w sezonie 2013/2014).

Czterokrotnie wypożyczano go do AS Gubbio 1910, SS Maceratese, Rimini FC i Carpi FC 1909, czyli zespołów z niższych lig. Jak podaje Wisła Płock, na trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech uzbierał w sumie 43 występy, w których zdobył 1 bramkę, a w ostatnim sezonie, spędzonym w Serie B, zagrał w 4 meczach.

Nie rozstał się jednak zupełnie z Polską. Wielokrotnie był powoływany do juniorskich reprezentacji naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych. W czerwcu br. powołano go na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce, jednak wszystkie mecze spędził na ławce rezerwowych, podobnie jak zawodnik Wisły Płock – Przemysław Szymiński.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji