REKLAMA

Nowości na stacjach Orlenu [FILM]

REKLAMA

Jaką ofertę ma ORLEN dla kierowców? Jakie są wyniki trzeciego kwartału płockiego koncernu? I kto ufundował stypendia? O tym w najnowszym wydaniu Studia Grupy ORLEN.

Zapłacisz dzięki aplikacji
PKN ORLEN udostępnił nową funkcjonalność w aplikacji ORLEN Mobile, dzięki której kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. W okresie promocji dla tych, którzy po zapłaceniu rachunku za paliwo, skorzystają z oferty sklepowej i gastronomicznej w aplikacji zostały przygotowane atrakcyjne kupony rabatowe. System został wdrożony również na stacjach Benzina w Czechach. Wdrożenie tej funkcjonalności przebiegało w kilku etapach i rozpoczęło się w połowie 2016 roku.
Nowa wersja aplikacji ORLEN Mobile, dostępna na systemy IOS i Android, umożliwia dokonanie płatności poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze. Aby korzystać z usługi, wystarczy dokonać rejestracji oraz dodać swoją kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych. Mobilne płatności dostępne są na wybranych 1300 stacjach własnych Koncernu w Polsce, na których dystrybutory oznakowane są specjalną naklejką. Z aplikacji mogą skorzystać osoby indywidualne i prowadzące działalność gospodarczą.
Rozwiązanie usprawni i przyśpieszy obsługę klientów, którzy dokonują jedynie zakupu paliwa, ale także ułatwi korzystanie ze stacji osobom z ograniczoną sprawnością ruchową czy też rodzicom podróżującym z małym dziećmi. Usługa adresowana jest również dla tych klientów, którzy wolą już po zwolnieniu dystrybutora, bez pośpiechu, dokonać dalszych zakupów – w tym skorzystać z oferty gastronomicznej na stacji. W okresie promocji dla klientów, którzy po zapłaceniu rachunku za paliwo będą jednak chcieli skorzystać z oferty sklepowej i gastronomicznej firma przygotowała w aplikacji atrakcyjne kupony rabatowe.

Pierwsza taka w Europie
PKN ORLEN udostępnił klientom pierwszą stację paliw w formacie drive-through. To unikatowe na skalę europejską rozwiązanie jest odpowiedzią na oczekiwania klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. O zaletach ORLEN Drive, na którym można zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za wszystkie usługi bez konieczności wysiadania z auta można się przekonać w Miejscu Obsługi Podróżnych w Michałowicach, na trasie Łódź – Wrocław.
Wdrożenie usługi ORLEN Drive poprzedziły badania Kantar TNS, które wykazały duży potencjał do rozwoju formatów drive through w Polsce. Z badań wynika, że ten rodzaj usługi identyfikuje 100% kierowców. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive through pasuje lepiej do marki ORLEN, w porównaniu z innymi firmami, mającymi stacje paliw na polskim rynku. Natomiast 85% badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika również, że kierowcy mając do wyboru opcję drive through lub klasyczną formę obsługi, nieco częściej zdecydowaliby się właśnie na ten pierwszy wariant.
W ramach rozwiązania ORLEN Drive, na MOP w Michałowicach dostępne będą dwie tzw. linie drive, które umożliwią zakup gastronomii i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu. W celu rozładowania ruchu na stacji paliw, jedna z nich będzie dedykowana wyłącznie klientom korzystającym z usług gastronomicznych. Projekt wpisuje się w ten sposób w innowacyjny wymiar strategii PKN ORLEN w obszarze sprzedaży detalicznej. Jej celem jest bowiem m.in. dalsza rozbudowa sieci detalicznej, prowadząca do rozwoju QSR (Quick Service Restaurants) na stacjach paliw i transformacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z kiosku samoobsługowego wewnątrz stacji. Docelowo skróci to czas obsługi i zwiększy komfort zakupów. Samoobsługowe ekrany będzie wspierał kolejkowy system numerowania.

Rekord detalu w trzecim kwartale
PKN ORLEN zakończył III kwartał 2018 roku z wynikiem EBITDA wg LIFO na poziomie 2,4 mld zł. Został on osiągnięty pomimo słabszego otoczenia makroekonomicznego (r/r) związanego ze wzrostem cen ropy oraz ograniczeń produkcyjnych w efekcie realizacji planowanych przestojów remontowych.
Rekordowy wynik EBITDA wg LIFO na poziomie 723 mln zł wypracował segment detaliczny, odnotowując jednocześnie wzrost wolumenów sprzedaży o 7% (r/r) oraz wzrost udziałów rynkowych na wszystkich rynkach.
W minionym kwartale Koncern sfinalizował transakcję przejęcia 100% udziałów w czeskim Unipetrolu oraz wypłacił dywidendę za rok 2017, na poziomie 3 zł na akcję.

Kongres 590
15 i 16 listopada w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się 3. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału.
Kongres 590 to miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Nie zabraknie tam również przedstawicieli PKN ORLEN, uczestniczących w panelach i debatach.

 

 

100 lat niepodległości
Każdy z pracowników Orlenu otrzymał okolicznościowy znaczek, w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Koncern zachęca do ich noszenia i wspólnego świętowania stu lat niepodległości oraz wspólnego odśpiewania hymnu 11 listopada w samo południe.Nowa kampania Orlenu
Od listopada ruszyła nowa kampania, w ramach której klienci stacji otrzymują polskie jabłka oraz produkty, które powstały na ich bazie. Hasło kampanii brzmi: „Podejmuję dojrzałe decyzje. Jem polskie jabłka!”.

ORLEN pamięta o byłych pracownikach
„Są chwile, które nie powrócą, ale na zawsze zostaną w pamięci” – te słowa świetnie oddają charakter spotkania z byłymi pracownikami PKN ORLEN, zorganizowane przez koncern. To nieliczna z firm w skali całego kraju, która wciąż pamięta o swoich byłych pracownikach.

Z wizytą w sadzie
ORLEN zachęca do picia soków polskich producentów, m.in. tych spod marki „O!”. Co dzieje się z owocami zanim zmienią się w pyszny sok? O tym w specjalnym materiale filmowym na temat wyrobów „Braci Sadowników”.

Czeskie stypendia Unipetrolu
Unipetrol zwraca baczną uwagę na młodych i zdolnych ludzi, którzy są na różnych etapach edukacji, czy to w szkole, czy już na studiach, ale zarazem myślą o swej zawodowej przyszłości. To właśnie dla nich czeska spółka z Grupy Kapitałowej ORLEN funduje stypendia (to dla tych najbardziej zdolnych) albo też pomaga rozwijać swoje zainteresowania w inny sposób.

Wszoła zachęcał do ćwiczeń
Blisko setka seniorów Uniwersytetu III Wieku ćwiczyła w ORLEN Arenie z olimpijczykiem Jackiem Wszołą w ramach ogólnopolskiego projektu „Bądź w Olimpijskiej Formie”, którego współorganizatorem jest PKN ORLEN. Była to okazja do porozmawiania o tym, jak dbać o swoją kondycję fizyczną, zwłaszcza podczas jesieni swego życia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU