REKLAMA

Nowoczesne rozwiązania – dla Płocka?

REKLAMA

Jak będą wyglądać miasta przyszłości? Skąd będziemy czerpać energię? W jaki sposób będziemy się komunikować? Kto zadba o nasze bezpieczeństwo? Te i wiele innych pytań zadali sobie uczestnicy Kongresu Smart, który dziś odbył się w Płocku.

Przez cały dzień przedstawiciele władz rządowych, samorządowych wraz z reprezentantami świata biznesu dyskutowali w Domu Technika nad inteligentnymi rozwiązaniami w naszym mieście. Kongres Smart ma na celu przedstawienie wszystkich możliwości, jakie dają inteligentne rozwiązania i nowe technologie. Jest to również okazja na podpatrzenie dotychczasowych rozwiązań miast, które już rozpoczęły realizowanie strategii inteligentnego rozwoju.

– Mamy nadzieję, że zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz firm wdrażających nowe technologie pozwoli na zbudowanie owocnych relacji, dzięki którym zrównoważony rozwój miast i regionów będzie dynamiczny i efektywny – mówili organizatorzy spotkania.

Rozwój nowych technologii otwiera przed nami szereg nowych możliwości, które przyczyniają się do podniesienia komfortu naszego życia. Warto przypomnieć, że w Płocku wdrażany jest projekt SmartPłock.

– Bardzo się cieszę, że kongres odbywa się właśnie w Płocku. Płock jest liderem idei smart city, widać to już przy wjeździe do miasta – mówił Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP.

Już teraz za pośrednictwem smartfona czy tableta możemy zobaczyć, gdzie aktualnie znajduje się nasz autobus, w jakiej części miasta są utrudnienia w ruchu drogowym. A już niedługo pierwsze skrzyżowania w Płocku zostaną objęte automatycznym sterowaniem – specjalne oprogramowanie będzie sterowało ruchem w taki sposób, byśmy maksymalnie szybko mogli pokonywać odległości.– Płock może nie będzie nigdy konkurował z takimi metropoliami jak np. Warszawa, ale nasze miasto może stać się liderem we wprowadzaniu pewnych innowacyjnych rozwiązań w transporcie, komunikacji miejskiej, w zakresie służby zdrowia czy bezpieczeństwa – mówił Michał Sosnowski, który reprezentował marszałka województwa mazowieckiego.

Inteligentne rozwiązania nie są zarezerwowane tylko do metropolii. Nieduże miasta, takie jak Płock, także z powodzeniem mogą wprowadzać nowoczesne technologie. Wszyscy prelegenci i uczestnicy spotkania podkreślali bardzo duży udział we wdrażaniu inteligentnych technologii władz samorządowych oraz przedstawicieli świata biznesu.

– Musimy promować współpracę na styku samorządu i biznesu, bo za 5-10 lat będzie to podstawowa forma kooperacji – przekonywał Mariusz Bieniek, starosta płocki.

W Płocku odbyła się inauguracja drugiego cyklu Kongresu Smart. Kolejne wydarzenia odbędą się we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU