Nowoczesna pyta o Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trzy interpelacje, dotyczące Płocka, złożyli w ostatnich tygodniach posłowie Nowoczesnej.

– Pomimo tego, że nasze miasto nie leży w okręgach wyborczych tych parlamentarzystów, żywo interesują się oni problemami naszego regionu. Dwoje z nich ma biuro pomocnicze na Podolszycach – pisze w informacji dla mediów Łukasz Tomaszewski, rzecznik prasowy partii w Płocku.

Posłowie Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Piotr Misiło na przełomie września i października wystosowali interpelacje do Ministra Środowiska. Dotyczyły one zanieczyszczenia środowiska oraz przekroczenia norm benzenu w Płocku.

Parlamentarzyści Nowoczesnej pytają w nich o powody zanieczyszczania powietrza przez PKN Orlen. Posłowie chcą się też dowiedzieć, w jaki sposób Ministerstwo Środowiska zamierza wyegzekwować od koncernu działania związane z ochroną zdrowia płocczan.

W informacji przesłanej do mediów, rzecznik Nowoczesnej w Płocku zwraca uwagę, że interpelacja dotycząca przekroczenia norm benzenu w Płocku jest kolejną interwencją szczecińskiego posła Piotra Misiło w sprawie społeczności naszego miasta. Podkreśla, że parlamentarzysta wysłał także zapytanie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie przybliżenia trasy ekspresowej S10 do Płocka.

Opr. mg

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji