Nowe ścieżki rowerowe w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Płocku powstają nowe ścieżki rowerowe. Najnowsza – wzdłuż ulicy Grabówka – jest w trakcie budowy. – Chcemy stworzyć całą sieć dróg rowerowych, tak by nasze miasto połączyło się ze wszystkimi gminami ościennymi – obiecywał podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Powstająca ścieżka rowerowa wzdłuż Grabówki łączy się z Mostem Solidarności. Nowa droga pozwoli dojechać rowerzystom na Podolszyce, połączy się także ze ścieżką wzdłuż ulicy Niedzielaka i Gościniec. Ratusz chce stworzyć sieć dróg rowerowych, które łączyć będą Płock z gminami ościennymi. – Pamiętamy o rowerzystach – zapewniał Andrzej Nowakowski. – Wszędzie tam, gdzie remontujemy lub modernizujemy ulice staramy się także budować ścieżki rowerowe – dodał.

Inwestycji dla rowerzystów ma być więcej. Urząd Miasta chce doprowadzić do sytuacji, w której mieszkaniec Zielonego Jaru może drogami rowerowymi dojechać do jeziora w Grabinie, Łącku, Sendeniu czy Zdworzu. Jak zapewniał prezydent Płocka, jeszcze w tym roku powstanie bezpiecznie połączenie ścieżek płockich i łąckich w rejonie ronda w Ciechomicach.

Ratusz przypomina też, że w ciągu ostatnich dwóch lat powstało 12 kilometrów nowych ścieżek. Już niebawem powstaną kolejne: wzdłuż ulic Chopina, Bielskiej, Szpitalnej i Czwartaków.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji