Nowe przedszkole w Imielnicy ruszy od września, zobaczcie zdjęcia!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przy ul. Kątowej w Płocku powstała w nieco ponad rok nowoczesna placówka edukacyjna – Miejskie Przedszkole nr 34. Zobaczcie zdjęcia! 

– Tylko w tym roku na remonty i budowę placówek oświatowych wydamy ponad 50 mln złotych. Z tego 30 mln zł to jest kwota, składająca się na inwestycje prowadzone przez spółkę Inwestycje Miejskie, a 20 mln – pieniądze wydzielone z budżetu miasta, nie licząc drobnych remontów, które na bieżąco nadzorują dyrektorzy szkół – mówił na konferencji prasowej w nowiuteńkim budynku przedszkola nr 34 prezydent, Andrzej Nowakowski.

Prezydent przypomniał, że miasto w tym roku mocno inwestuje w  rozwój zaplecza dydaktycznego oświaty. Budowa tego przedszkola pochłonęła ponad 6 mln złotych. Zespół Szkół Specjalnych nr 7 przy ul. Słonecznej kosztował ponad 12 mln złotych, hala widowiskowo-sportowa przy szkole “70” – 8 mln złotych. A to nie wszystko. W toku jest budowa Miejskiego Przedszkola nr 35, potrwa do końca tego roku i będzie kosztowała 10 mln złotych, budowa Miejskiego Przedszkola nr 31, która zakończy się w styczniu 2016 r. i pochłonie 6,5 mln złotych oraz przebudowa przedszkola przy ul. Piasta Kołodzieja, a właściwie generalny remont, który będzie kosztował 3 mln złotych.

– Wykonawca realizuje ostateczne prace wykończeniowe na obiekcie i ostatnie wskazówki inspektorów nadzoru. Na zewnątrz trwają przygotowania do ostatniego etapu – w przyszłym tygodniu zostanie posiana trawa i ułożona nawierzchnia boiska. Teraz czeka nas już tylko odbiór budynku przez nadzór budowlany, który kończy się pozwoleniem na użytkowanie. Wtedy będziemy mogli przekazać obiekt pani dyrektor – mówił Kamil Rybacki – wiceprezes spółki Inwestycje Miejskie.

Nowa placówka przedszkolna przeznaczona jest dla ok. 150 dzieci, co pozwoli stworzyć 6 oddziałów ogólnodostępnych, po dwa oddziały dla każdej grupy wiekowej. Każdy z zespołów sal posiada salę zajęciową, toaletę dla dzieci oraz magazynek na pomoce dydaktyczne. Sale dla dzieci młodszych posiadają dodatkowo pomieszczenie na leżaczki i pościel. Budynek wyposażony został w blok żywieniowy, salę gimnastyczną, szatnię ogólną dla wszystkich grup wiekowych, trzy sale dla dodatkowych zajęć grupowych, gabinety terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej  oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze dla pracowników placówki.

W ramach zagospodarowania terenu, zaprojektowano trzy place zabaw, wyposażone w urządzenia dostosowane do wieku dzieci oraz dodatkowo boisko trawiaste o powierzchni 610 m² do zespołowych gier sportowych.

– Moim marzeniem było przedszkole o charakterze sportowym. Dlatego mamy tutaj salę gimnastyczną, salę baletowo-taneczną i boisko sportowe – mówiła dyrektor przedszkola, Danuta Komosa.

Warto wspomnieć, że obiekt składa się z dwóch oddzielnych części – dwukondygnacyjnego budynku przedszkola oraz jednokondygnacyjnego budynku, przeznaczonego na filię Młodzieżowego Domu Kultury. Przedszkole i Młodzieżowy Dom Kultury posiadają oddzielne wejścia od strony przedłużenia ul. Kątowej. Filia Młodzieżowego Domu Kultury posiadać będzie dwie sale przeznaczone do zajęć z dziećmi, szatnię, węzeł sanitarny oraz magazynek. Obiekt posiadał będzie 13 miejsc postojowych.

Zobaczcie nasze zdjęcia.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Piękne! tym bardziej mnie cieszy ponieważ moja córka będzie tu uczęszczać. Dobra lokalizacja i dużo miejsca do uprawiania sportu, mam nadzieję że dzieci będą tak samo zachwycone jak ja. Gratuluję i dziękuję za to przedszkole!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji