Nowe parkingi w centrum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Do końca roku w centrum Płocka powstanie 117 nowych miejsc parkingowych. W listopadzie zostanie oddany parking na 60 miejsc przy ul. 3 Maja, natomiast w grudniu – kolejny parking, na 57 miejsc przy ul. Kościuszki.

Jeszcze w listopadzie zakończy się procedura odbioru parkingu przy ul. 3 Maja, inwestycji zrealizowanej przez Wydział Inwestycji i Remontów. Nowy parking posiada 60 miejsc parkingowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Parking między biurowcami przy ul. 3 Maja, tzw. “Lipskami”, jest wykonany z płyt ażurowych i wyposażony w szlaban. Nowy parking będzie ogólnodostępny dla mieszkańców. Parking wybudowała firma budowlana Edbud z Płocka za kwotę blisko 383 tysięcy złotych brutto.

Do 21 grudnia zaplanowane są natomiast prace przy budowie nowego parkingu przy ul. Kościuszki, który będzie posiadał 57 miejsc postojowych. Zadanie zrealizuje spółka Inwestycje Miejskie, prace rozpoczęły się już wczoraj, 2 listopada.

Nowy parking także będzie wykonany z płyt ażurowych. Powstanie budynek stróżówki, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne oraz monitoring. W związku z budową zjazdu od ul. Kościuszki konieczne jest wyburzenie obiektów kolidujących z budowanym parkingiem. W trakcie prac będzie zapewniony nadzór archeologiczny nad robotami ziemnymi ze względu na lokalizację na terenie Starówki.

W związku z budową parkingu, od wczoraj została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w obrębie ul. Kościuszki. Na czas wyburzania będzie zwężona jezdnia, a na czas realizacji inwestycji będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Kościuszki w pobliżu placu budowy. Ulica będzie przejezdna, lecz okresowo mogą występować utrudnienia w ruchu. Wykonawcą zadania jest Firma Remontowo-Budowlana Lipowski s.j. z Płocka, która zrealizuje inwestycję za ponad 677 tysięcy zł brutto.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji