REKLAMA

Nowe możliwości online w Urzędzie Skarbowym

REKLAMA

Klienci Urzędu Skarbowego zyskają nowe możliwości dopełnienia formalności online. Instytucja wprowadza E- korespondencję, płatności BLIK i zaświadczenie od ręki.

Platforma elektroniczna Urzędu Skarbowego umożliwia załatwienie wielu spraw online, bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu i przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urząd systematycznie udostępnia nowe usługi dostosowane do potrzeb klientów.

PowiązaneTematy

Usługa e-Urząd Skarbowy została wprowadzona ponad rok temu i cieszy się coraz większym zainteresowaniem, również wśród mieszkańców Mazowsza. Do e-Urzędu Skarbowego podatnicy zalogowali się ponad 78 mln razy.

Bez kolejki i od ręki

W e-Urzędzie Skarbowym jest już dostępnych ponad 20 usług. Najpopularniejszą z nich jest „Twój e-PIT”, czyli możliwość złożenia zeznania podatkowego. Coraz większą popularnością cieszy się również możliwość otrzymania zaświadczenia o dochodach (ZAS-DF/ZAS-DFU) lub o niezaleganiu w podatkach (ZAS-W).

Wydanie zaświadczenia na wniosek złożony w e‑Urzędzie Skarbowym nie podlega opłacie skarbowej. Takie zaświadczenia zazwyczaj można otrzymać już „od ręki”. Warunkiem korzystania z tej usługi jest wyrażenie zgody na doręczenie elektroniczne na swoje konto w Twój e-US.Co nowego w e-Urzędzie

Do końca roku Urząd Skarbowy planuje wdrożenie czterech nowych usług online. Będą to:

  • możliwość przeglądania złożonych deklaracji podatkowych w zakresie PIT, VAT, PCC, podatku od spadków i darowizn oraz karty podatkowej,
  • możliwość podglądu sald i rozliczeń we wszystkich podatkach,
  • nowe funkcjonalności dla komorników,
  • konto organizacji, czyli konta elektroniczne m.in. dla spółek.

Zapłacisz podatki BLIK

Obecnie instytucja pracuje nad tym, aby z e-konta w e-Urzędzie Skarbowym można było przelogować się do każdego banku. Pozwoli to na zapłatę podatku od razu po wysłaniu zeznania podatkowego. W 2023 roku planowane jest również dodanie możliwość płacenia poprzez BLIK.

– Nie zapominamy jednak o tych spośród naszych klientów, którzy chcą przyjść do urzędu skarbowego osobiście. Dla nich mamy usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” dostępną na stronie internetowej wizyta.podatki.gov.pl. Taką wizytę można również umówić telefonicznie w wybranym przez siebie urzędzie – zaznacza instytucja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU