REKLAMA

Nowe mieszkania na wynajem dla młodych. Rusza budowa

REKLAMA

– Czekamy tylko aż skończą się duże mrozy i już od czwartku zaczniemy wygradzać teren pod budowę – informują w firmie Wixbud, która wygrała przetarg na realizację bloku przy ul. Kleeberga 1 w Płocku. Inwestycję prowadzi MTBS Sp. z o.o.

W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się 68 dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchni od 41 do 70 mkw. Wszystkie będą całkowicie wyposażone i przeznaczone na wynajem. W znaczącej części mają z nich skorzystać ludzie młodzi w ramach programu „Mieszkania na start”. Blok znajdzie się w niedalekim sąsiedztwie galerii Mazovia, ale także żłobka. Zarówno obok bloku, jak w jego podziemiu, zaplanowano powstanie miejsc parkingowych.

– To jedna z największych inwestycji finansowanych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Otrzymaliśmy bezzwrotne dofinansowanie w wysokości aż 45 proc. kosztów bezpośrednich – mówi Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS w Płocku. – Budynek spełnia normy energetyczne na rok 2021. System izolacji będzie jednym z najnowocześniejszych w Płocku – dodaje szef spółki.Na uwagę zasługuje fakt, że w bloku znajdzie się także winda, którą będzie można dostać się na parking na poziomie -1. – Po raz pierwszy oddamy tak wyposażony budynek – podkreśla Mirosław Kłobukowski.

Zakończenie inwestycji przewidziano na połowę roku 2018. Koszt budowy wraz z zagospodarowaniem otoczenia (m.in. oświetlenie terenu, droga wewnętrzna i dojazdowa, plac zabaw, mała architektura, zazielenienie) wyniesie 12,8 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU