REKLAMA

Nowe ławki przy Gałczyńskiego pomogą przy upałach

REKLAMA

Każdy, kto spaceruje wzdłuż ulicy Gałczyńskiego w kierunku Orlen Areny, zauważy nowość w postaci ławek, na których w upalne dni możemy odpocząć. 

Ulica Gałczyńskiego robi się delikatnie parkowa. Korony drzew dają cień na wspomniane ławki, co pozwala schronić się w cieniu, dając ulgę szczególnie starszym osobom. Lipiec i sierpień to miesiące, w których przeplata się wysoka temperatura z opadami. Jest parno i gorąco, a za chwile zimny deszcz daje nam po plecach, powodując delikatny szok.

Jak wiemy, wysoka temperatura jest nader męcząca, mogliśmy się o tym przekonać choćby we wtorek, gdy termometry spokojnie dobijały do trzydziestej kreski powyżej zera. Jak zatem chronić się przed upałami? Stara zasada mówi: Jak nie musisz, to nie wychodź z domu. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na pozostanie w czterech, najlepiej klimatyzowanych ścianach i oczekiwanie na chłodniejszy moment.Wszystkie poradniki i każdy lekarz powie nam, aby pamiętać o uzupełnianiu płynów w czasie gorączki na zewnątrz, mieć butelkę płynnej substancji (niekoniecznie takiej, jaką lubił bohater filmu „Żółty Szalik” w reżyserii Janusza Morgensterna) zawsze przy sobie. Nie zapomnijmy o ochronie głowy i oczu, gdyż łatwo o udar, a w sytuacji gdy w ciągu kilku chwil mamy rażące słońce na zmianę z cieniem, wzrok musi o wiele ciężej pracować, przez co szybciej się męczy.

Pamiętajmy zatem o zasadach dobrego samopoczucia w trakcie upałów, a gdy zajdzie taka potrzeba, odpocznijmy na ławkach, chociażby takich jak te na Gałczyńskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. grek says:

    ławki umieszczone sa przy ścieżce rowerowej (co widac nawet na zdjeciu), więc siedząc trzymamy nogi na drodze dla rowerow, wstając istnieje ryzyko kolizjii, naprawde „cudowny” pomysl z tymi lawkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU