Nowe drogi rowerowe, wiaty, parking. Płock dostanie 66,5 mln złotych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

66,5 mln złotych z Unii Europejskiej zostanie przekazanych na zrównoważoną mobilność miejską w Płocku. Dzięki tej kwocie powstaną m.in. nowe drogi rowerowe, 40 wiat przystankowych, a także parking “parkuj i jedź”.

20 października zaplanowano podpisanie umowy, dotyczącej realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Tym samym na inwestycje zostanie przekazane ponad 66,5 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020.

Parking typu “parkuj i jedź” w Warszawie przy al. Krakowskiej, fot. Wikipedia

Co z tych pieniędzy otrzymamy? Na drugą połowę 2018 roku zaplanowano zakup 25 nowych autobusów niskoemisyjnych oraz 40 wiat przystankowych. Powstanie również parking „parkuj i jedź” przy ul. Bielskiej. Na czym to polega? Parking ulokowany zostanie przy węźle komunikacyjnym na peryferiach Płocka, tam będzie można pozostawić swoje auto i kontynuować podróż środkami komunikacji miejskiej.

Projekt zakłada też rozbudowę ul. Łukasiewicza, a także powstanie 3,6 km nowych dróg rowerowych w ciągu ulic Łukasiewicza, Tysiąclecia i Mickiewicza. Partnerami w realizacji projektu są miasto i gmina Gąbin oraz gminy Stara Biała i Nowy Duninów. Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

Projekt otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Może ludziom parkującym na tym parkingu na bielskiej „parkuj i jedź” kazać za niego płacić ale dać im w gratisie bilet miesięczny na KM. to ich mogłoby zachęcić…
    i więcej ścieżek dla rowerów. wzdłuż piłsudskiego by się przydała przez międzytorze…

  2. Proponuję też naprawę już istniejących np. Starej gwardii ludowej – tutaj proponuję też zrobić ścieżkę rowerową z drugiej strony ulicy (wyeliminuje to kilkukrotne przejeżdżanie tej samej ulicy na skrzyżowaniu z przemysłową i kombinowanie rowerzystów co stwarza zagrożenie)

    Usunięcie uciążliwych krawężników wzdłuż ulicy szopena. Swoją drogą nowa ścieżka a tak spierdolona, kto to w ogóle odbierał?

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji