REKLAMA

Nowa winda w szpitalu św. Trójcy za 249 tys. zł

REKLAMA

W Szpitalu Miejskim św. Trójcy w Płocku oddano do użytku nową windę, która jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W uroczystości symbolicznego odbioru uczestniczył m.in. dyrektor MOPS Cezary Dusio oraz kapelan placówki. Inwestycja kosztowała około 249 tys. zł.

Szpital św. Trójcy służy płocczanom od 608 lat. Nie bez przyczyny nazywany jest przez mieszkańców „starym” szpitalem, w którym w 1994 roku rozpoczęły się remonty m.in. szybów windowych. Od tamtego czasu winda była w złym stanie technicznym, a kolejne naprawy nie przynosiły oczekiwanych efektów. Poważniejsza usterka, która zatrzymałaby dźwig, spowodowałaby poważne utrudnienia w przemieszczaniu się niepełnosprawnych pacjentów po placówce.

Dlatego też zarząd szpitala podjął decyzję o wymianie. W nowej windzie zamontowano mechanizm elektryczny, który nie tylko jest trwalszy od hydraulicznego, ale również pozwala oszczędzić energię, a zatem zmniejsza koszt eksploatacji. Nowa kabina jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, którzy nie będą już mieli kłopotu z dostaniem się do środka – jej poziom jest ułożony równo z podłogą. Osoby niewidzące mają możliwość korzystania z windy samodzielnie, dzięki głośnomówiącemu systemowi nawigacji. Nowością jest również to, że informacja o jakiekolwiek usterce jest na bieżąco przesyłana elektronicznie do serwisanta.Inwestycja kosztowała około 249 tys. zł. 40% kosztów pokrył PRFON, a 60% miasto. Szpital chwali się, że nową windę udało się zainstalować w niecałe dwa miesiące. Prace rozpoczęły się 15 kwietnia, a odbiór nastąpił 17 maja. Nie oznacza to jednak końca prac w tym budynku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU