REKLAMA

Nowa siedziba POKiS-u gotowa. Jak wygląda?

REKLAMA

W czwartek odbyło się oficjalne przekazanie Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki kluczy do nowej siedziby. Prezydent Płocka oprowadził dziennikarzy po jeszcze pustych salach i korytarzach.

5 lipca br. prezydent Andrzej Nowakowski przekazał klucze do nowej siedziby dyrektorowi POKiS, Radosławowi Malinowskiemu. Budynek, znajdujący się przy ulicy Jakubowskiego 10, wcześniej był placówką edukacyjną, Gimnazjum nr 2, teraz po remoncie będzie służył POKiS.

– Dziękuję bardzo w imieniu swoim, wszystkich pracowników POKiS-u, ale też wszystkich mieszkańców miasta. To jest niewątpliwie bardzo radosna chwila dla płockiej kultury, ponieważ będziemy mogli nareszcie realizować swoje cele statutowe w dużo lepszych warunkach – powiedział dyrektor POKiS.W nowej siedzibie znajdzie się między innymi profesjonalne studio nagrań, jak i sale prób dla zespołów muzycznych, sale kinowa i koncertowa oraz wiele innych. Budynek został przystosowany do przyjmowania osób na wózkach, na schodach została zamontowana specjalna winda, która pozwoli na dostanie się na każdy poziom.

Oficjalne otwarcie siedziby jest przewidziane na wrzesień, do tego czasu w budynku ma się znaleźć i zostać zainstalowane całe wyposażenie potrzebne ośrodkowi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

 1. xx says:

  TAJEMNICA JEST BRAK OPORU ZE STRONY BLIŹNIACZEJ IM STRUKTURY PIS, KTÓRY NA TE PRZEJĘCIA budynku ,budynków , pozwala, milcząc.

  JEDNO – DŻUMA , DRUGIE – CHOLERA. KOSZTEM NARODU POLSKIEGO.

  Wybory za pasem a nie ma na kogo głosować.

  Dlatego Nowi Gospodarze, zaproponowali aby w Polsce umieszczać Żydów bojących się mieszkać w UE i ich Emerytów. Uznali, że „u siebie” w Polin jest już ich Nowy Eden.

  Nowy Eden znaleziono również w Płocku gdzie po likwidacji polskiej szkoły, zrobiono Bazę 3 Miasta ze schronem wojennym, obok Wieży Ciśnień ( tak substancja znajoma) ,
  zniszczona architektura zewnętrzna ..ze złości?….wykonywano roboty górnicze………W jakim celu?

  Tak bardzo boją się Suwerena – Polaków w Polsce.

  3 Miasto pokonało pozostałe struktury Płocka ; MIEJSKIE I POWIATOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU