REKLAMA

Nowa siedziba płockiego sądu coraz bliżej. Kiedy przeprowadzka? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Po zawirowaniach, związanych z bankructwem poprzedniego wykonawcy i wyborem nowego, siedziba Sądu Rejonowego w Płocku jest coraz bliższa ukończenia. Ogromny budynek ma pomieścić wszystkie wydziały i oddziały sądu.

Przypomnijmy, że nowa siedziba płockiego sądu pierwotnie miała być gotowa do 2020 roku. Prace rozpoczęły się w 2016 roku, jednak przerwano je wiosną 2018 roku, gdy wykonawca, polsko-hiszpańskie konsorcjum Coprosa, zbankrutował. Wówczas nowa siedziba sądu miała kosztować około 40 mln zł. W 2020 roku inwestycję przejęła polska firma Zab-bud. Wartość umowy wynosi około 55 mln zł.

Prace ruszyły i już widać, jak ogromny będzie nowy budynek Sądu Rejonowego w Płocku przy ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej (dawniej ul. Strzeleckiej). Wysokość tej nieruchomości to 19 metrów, a powierzchnia liczy ok. 7,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Budynek ma cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną,  a także parking na 162 miejsca. W środku swoje miejsce znajdzie 18 sal rozpraw, do tego wszystkie wydziały i oddziały sądu rejonowego, które obecnie są w różnych budynkach na terenie Płocka: dwa karne, cywilny, rodzinny i nieletnich, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy, ksiąg wieczystych, wykonywania orzeczeń karnych. Siedzibę będą też miały tam zespoły kuratorskiej służby sądowej do spraw karnych i do spraw rodzinnych. Nie zabraknie biura obsługi klienta, kasy, pomieszczeń dla administracji, sędziów i ich asystentów, sekretariaty, oddziały kadr, oddział administracyjny, finansowy i gospodarczy.

Jak przekazała nam rzecznik prasowa Sądu Okręgowego, sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, planowany termin zakończenia prac budowlanych to sierpień 2022 roku.A co stanie się z budynkami obecnie zajmowanymi przez sąd rejonowy?

– Ostateczne decyzje w sprawie budynków, będących własnością Skarbu Państwa, zajmowanych obecnie przez Sąd Rejonowy w Płocku (tj. budynek przy Pl. Narutowicza i przy al. Kilińskiego) jeszcze nie zapadły. Pozostałe pomieszczenia (przy ul. Piekarskiej i ul. Tumskiej) są wynajmowane przed Sąd Rejonowy w Płocku – wyjaśnia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Dodaje również, że harmonogram przeprowadzki będzie ustalony przez Sąd Rejonowy w Płocku po oddaniu nowego budynku do użytkowania.

Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. plocczanin says:

  Yoh… Równe przyciąga Równe. Dobro do Dobra a zły do złego więc swój zawsze się rozpozna. To Zła Energia i nic więcej.

 2. Michał says:

  Dajta temu ze Staroźreb to wam oddłuży i za 30 lat będzie przeprowadzka

 3. Lysy says:

  Jak by PSL budował to by już dawno był

 4. Yoh says:

  Budynek wygląda świetnie!
  Właściwie to jeden z ładniejszych budowli w mieście. Aż szkoda, że nie stoi trochę bliżej ulicy Kilińskiego.

 5. olo says:

  Koszmar jak plan tzw. Filharmonii. Ten sam styl Telawiw. Są u siebie i będzie jest jak w Palestynie. Piekło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU