Nowa produkcja Pedro Almodóvara. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

Jak co tydzień, NoveKino Przedwiośnie zaprasza na kilka premier i stałe cykle, w tym Bajkoranki czy Spotkania Filmowe. Warto skorzystać także ze specjalnej propozycji kina na ferie zimowe.

Anioł

Od piątku 1 lutego zapraszamy na premierę filmu „Anioł” napisy – wyprodukowanego przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”.

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.
Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta.
REŻYSERIA: Luis Ortega OBSADA: Lorenzo Ferro, Chino Darin, Daniel Fanego

PowiązaneTematy

Arktyka

Od piątku zapraszamy również na premierę filmu „Arktyka”, który został nagrodzony 10-minutową owacją na stojąco na premierze filmu podczas festiwalu w Cannes.

„Arktyka” – W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje niewielką nadzieję na ratunek. W minimalistycznej i lodowatej scenerii Arktyki obserwujemy całkowitą obojętność dzikiej natury dla ludzkiej egzystencji – i wolę niezłomnego ludzkiego ducha, by przetrwać mimo wszystko.

W tej głęboko wciągającej i trzymającej w napięciu historii zobaczymy jednego z najbardziej utalentowanych i cenionych duńskich aktorów, zdobywcę Złotej Palmy, Madsa Mikkelsena. Mikkelsen po raz kolejny udowodnił, że potrafi stworzyć wiarygodną postać, nawet w tak surowym i jednocześnie zmysłowym thrillerze.
REŻYSERIA: Joe Penna OBSADA: Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smaradottir

Mia i biały lew

Wśród premier znajdzie się również film o niezwykłej przyjaźni ze specjalnym udziałem Martyny Wojciechowskiej – „Mia i biały lew”.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.
REŻYSERIA: Gilles de Maistre OBSADA: Daniah De Villiers, Melanie Laurent, Langley Kirkwood

Bajkoranki: „Misja Yeti”

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy na Bajkoranki: „Misja Yeti”. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród happy seats. Bilety na seans w cenie 12 złotych.

Nawet mała stopa Yeti jest większa od ludzkiej. O wiele, wiele większa. Co zrobić, kiedy nadepnie się wielkiemu futrzakowi na odcisk? Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik? Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

Spotkania Filmowe: Oni

W poniedziałek widzów Spotkań Filmowych zapraszamy na komediodramat „Oni” napisy w reżyserii Paolo Sorrentino. Przed seansem NK Przedwiośnie proponuje drobny poczęstunek. Bilety na seans w cenie 15 zł.

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.
REŻYSERIA: Paolo Sorrentino OBSADA: Toni Servillo, Kasia Smutniak, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci

W środę o godz. 13:45 w ramach Rodzinnego Oglądania odbędzie się pokaz filmu „Mia i biały lew”.

Filmowe ferie

W ramach FILMOWYCH FERII odbędą się projekcje według następującego harmonogramu:

1 i 8 lutego o godz. 11:00 – „Sekretny świat kotów” dubbing – Życie młodego kota Cape’a to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrych ludzi, gdzie niczego im nie brakuje. Państwo są przekonani, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryją, że nie do końca mieli rację! Cape to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Cape’owi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie, jak to było być młodym dachowcem. Po drodze dołącza do niego urocza kotka, Miau i pewna postrzelona papuga. Wkrótce mały Cape odkryje to, o czym marzą wszystkie koty. Ale czy będzie to owa tajemnicza kraina, to się dopiero okaże.

2-3 lutego o godz. 11:00 – Bajkoranki „Misja Yeti” dubbing – Nawet mała stopa Yeti jest większa od ludzkiej. O wiele, wiele większa. Co zrobić, kiedy nadepnie się wielkiemu futrzakowi na odcisk? Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik? Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

4 lutego o godz. 11:00 – „Chłopiec z burzy” dubbing – Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany.

5 lutego o godz. 11:00 – „Hokus Pokus, Albercie Albertsonie” dubbing – Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony iluzjonista. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Wspaniała przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström.

6 lutego o godz. 11:00 – „Kacper i Emma szukają skarbu” dubbing – Najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje z dziadkiem Emmy – Jørgenem nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. W międzyczasie dowiedzą się więcej o ludziach żyjących na wyspie i o tym, jak żyło się tam dawniej.

7 lutego o godz. 11:00 – „Fernando” dubbing – Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi…

9 i 10 lutego o godz. 11:00 – Bajkoranki: „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” dubbing – Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści… Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

Seansom w ramach Filmowych Ferii towarzyszyć będą animacje, przygotowane przez TEATR FORM WIELU. Bilety na seans w cenie 12 złotych. Pokazy odbędą się w dniach 3 i 10 lutego o godz. 15:45.

W niedzielę, 3 lutego – „Podaj cegłę”.

Przedstawienie teatralne o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są dorośli to młodzi widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu przedmioty ożywają na naszych oczach.

W niedzielę, 10 lutego – „Najprawdziwszy skarb”.

Zabawna opowieść mówiąca o przygodach pirackiej załogi w poszukiwaniu skarbu. Kapitan wraz ze swoim majtkiem przemierzają morza i odwiedzają różne krainy, spotykając na swojej drodze wiele przedziwnych stworzeń.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • animacja „Ralph Demolka w internecie” dubbing – Ralph i Wandelopa przemierzają Internet w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy.;
  • animacja „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru” dubbing – Panoramiks chce przejść na emeryturę, dlatego wyrusza z Asteriksem i Obeliksem, by znaleźć godnego siebie następcę.;
  • film familijny „Chłopiec z burzy” dubbing – Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany.;
  • film familijny „O psie, który wrócił do domu” dubbing – Pies wyrusza w długą, pełną przygód drogę, aby odnaleźć swojego właściciela.;
  • dramat „Zabawa zabawa” – 40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?;
  • komedia „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” – Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin.;
  • „Underdog” – Borys „Kosa” Kosiński to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego karierę.