REKLAMA

Nocny pożar na płockim targowisku

REKLAMA

PowiązaneTematy

W nocy z 30 listopada na 1 grudnia wybuchł pożar na targowisku miejskim przy ul. Bielskiej w Płocku. Ruch w okolicy był utrudniony.

– Od godz. 3.30 do chwili obecnej, dwa patrole Straży Miejskiej zabezpieczają miejsce pożaru 6 pawilonów z odzieżą na targowisku przy ul. Bielskiej – poinformowała nas rzecznik straży miejskiej, Jolanta Głowacka. – W nocy, do godz. 4.30, strażnicy również zabezpieczali miejsce zdarzenia, wstrzymując ruch – dodała.

– Informacja o pożarze na terenie targowiska dotarła do nas dokładnie o godz. 3.19 w nocy – potwierdził informację Edward Mysera, rzecznik płockiej straży pożarnej. – Po dojechaniu na miejsce stwierdzono, że objęte pożarem są pawilony handlowe na powierzchni ok. 100 m2. Całkowicie spłonęło 6 pawilonów, częściowo nadpalone zostały 2 pawilony – sprecyzował rzecznik.

W gaszeniu pożaru brało udział 25 strażaków w 8 samochodach Państwowej Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza zakończyła się kilkanaście minut po godz. 7 rano. Obecnie nie ma utrudnień w tej okolicy.

Policja ustala przyczynę wybuchu pożaru.