Nocne spotkanie z… policją

REKLAMA

W najbliższą sobotę płoccy policjanci zapraszają na Ogólnopolską Noc Profilaktyki do Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku. Podobne akcje odbędą się tego dnia w całej Polsce.

22 czerwca policja w całym kraju organizuje imprezy, których nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od narkotyków i alkoholu, a także przemocy wśród młodzieży. Jak piszą organizatorzy: „Na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – punktualnie o godz. 16. zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo”.

PowiązaneTematy

W Płocku spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30 zbiórką uczestników przy kościele Św. Królowej Jadwigi przy ul. Kossobudzkiego. Policja zachęca, aby zaszaleć ze strojem – kolorami, ozdobami czy nietypowym krojem zasymbolizować, jak kolorowe jest życie wolne od przemocy i uzależnień. Barwny korowód ma przejść do Spółdzielczego Domu Kultury, gdzie zostanie odczytana odezwa społeczności PaT, a następnie rozpoczną się pozostałe imprezy rozrywkowe.

W programie:
– występy zespołu muzycznego z LO im. Wł. Jagiełły,
– występy grupy tanecznej ze Studia Tańca FAME,
– niespodzianka grup rekonstrukcyjnych Devil’s Corps, AGP i G-15
– pokaz sprawności fizycznej uczniów z PUL Płock
– przedstawienia teatralne, m.in. Teatru Per Se, na scenie w sali SDK
– zbiorowe malowanie na płótnie.

O godzinie 21 w sali widowiskowej SDK odbędzie się spotkanie z młodzieżą i mieszkańcami na temat sposobu, w jaki powinniśmy ze sobą rozmawiać na temat uzależnień i przemocy. W spotkaniu wezmą udział psycholodzy i pedagodzy oraz przedstawiciele Monaru. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.