REKLAMA

Nissan Leaf – nowoczesne auto elektryczne. Dla kogo?

REKLAMA

To, że auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne, jest faktem. Co roku notuje się wzrost sprzedaży w Europie, a pojazdy elektryczne są częścią filozofii nowoczesnego użytkownika dróg. Kto może najbardziej skorzystać na zakupie Nissana Leaf?

Każdy, kto jeździł samochodem elektrycznym nowej generacji Nissana doceni nie tylko ciszę, panującą w pojeździe, ale i osiągi oraz innowacyjność zastosowanych rozwiązań. W mieście jest to auto idealne, głównie ze względu na odzyskiwanie energii podczas hamowania, ale i dynamikę jazdy. Decydującym aspektem o jego zakupie może być jednak rodzaj budynku, w jakim mieszkamy.

Dla kogo auto elektryczne?

Dla mieszkańca bloku mieszkalnego obecnie problemem może być jeszcze ładowanie samochodu elektrycznego (choć deweloperzy myślą już o zastosowaniu przyblokowych ładowarek). Tego problemu nie mają właściciele domów jednorodzinnych, dla których to rozwiązanie jest korzystne także pod względem finansowym.

Zaznaczmy tu, że do ładowania aut elektrycznych możemy użyć prądu stałego (dostępnego w stacjach szybkiego ładowania, ale droższego) lub zmiennego (czyli tego, który mamy w domowych gniazdkach). I choć przy tym drugim samochód naładujemy wolniej, to zdecydowanie taniej.

Użytkownicy Nissana Leaf mogą więc podłączyć samochód przy pomocy kabla do gniazdka i w ten sposób naładować baterię. Nie będzie to jednak szybkie ładowanie. Jest jednak sposób na przyspieszenie tego procesu. Wystarczy zamontować własnego Wallboxa (w ofercie Nissana jest np. Wallbox Pulsar o mocy ładowania 7,4 kW lub Wallbox Pulsar PLUS o mocy ładowania 22kW). Zmniejszy on znacznie czas naładowania baterii w samochodzie. Dzięki temu, po nocnym naładowaniu, możemy ruszyć w dłuższą trasę. Jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze w codziennej eksploatacji – nie musimy dzięki temu wyciągać kabla z bagażnika, lecz podłączamy do ładowarki ściennej, zamontowanej np. w garażu.

Jeszcze większe korzyści z użytkowania Nissana Leaf mają osoby, które zdecydowały się na zamontowanie domowych paneli fotowoltaicznych – ładowanie mają wówczas niemal za darmo. Nissan umożliwia przy tym nie tylko wykorzystywanie energii z akumulatorów w samochodzie, ale również zmagazynowanie i wykorzystanie odnawialnej energii, pozyskanej z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu domu. Specjalne urządzenie (tzw. xStorage Home), które zbudowano z takich samych ogniw, jakie znajdziemy w akumulatorze Nissana Leaf’a, pozwala na zmagazynowanie energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne, tak, aby wykorzystać ją wtedy, gdy jest nam potrzebna. Zyskujemy wówczas ekologiczną energię, a dodatkowo ograniczamy koszty zużycia prądu elektrycznego w domu nawet o 66 proc.

Dziesięć lat doświadczenia w Nissanie Leaf

O zaletach wyboru auta elektrycznego już trochę wiemy. A dlaczego Nissan Leaf jest najlepszym wyborem? Warto tu uświadomić sobie, że był to pierwszy samochód elektryczny wprowadzony na masową skalę na rynek już dekadę temu (!). Dzięki temu Leaf stał się pionierem, przecierając szlak pojazdów elektrycznych.

Jego najnowsza odsłona to wiele aktualizacji oraz nowości w zakresie bezpieczeństwa i rozwiązań Nissan Intelligent Mobility. To uzupełnienie docenianych przez klientów systemów ProPILOT oraz e-Pedal. Oprócz licznych funkcji poprawiających bezpieczeństwo i łączność, dostępnych w modelu Leaf na różnych rynkach, klienci mogą teraz korzystać również z pokładowego hotspotu Wi-Fi, systemu interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu oraz inteligentnego lusterka wstecznego połączonego z tylną kamerą.Z dziesięciu lat doświadczenia, wyciągnięto natomiast 10 ciekawych spostrzeżeń.

 1. W 2011 roku Leaf jako pierwszy samochód elektryczny w 47-letniej historii konkursu zdobył tytuł Światowego Samochodu Roku.
 2. Od początku produkcji elektrycznego Nissana Leafa pojemność akumulatora oraz zasięg zwiększyły się o średnio 160 proc. i 120 proc. Dziś silnik Leafa generuje moc ponad dwukrotnie większą, niż w modelu pierwszej generacji, dzięki czemu doświadczenie jazdy samochodem z napędem elektrycznym wkroczyło na nowy, wyższy poziom.
 3. Nissan wprowadził w modelu Leaf szereg innowacyjnych technologii, umożliwiających optymalizację wydajności, jak przełomowy system e-Pedal zapewniający możliwość ruszania, zwiększania i zmniejszania prędkości oraz zatrzymywania przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia, system hamowania rekuperacyjnego czy tryb ECO.
 4. W ciągu ostatnich 10 lat liczba publicznych punktów ładowania w Unii Europejskiej wzrosła stukrotnie. Nissan aktywnie wspiera rozwój infrastruktury w całej Europie, przyczynił się do rozbudowy 20 tzw. „korytarzy stacji ładowania samochodów elektrycznych” na terenie UE. Zauważalne jest to również w Płocku, gdzie w szybkim tempie powstają nowe punkty ładowania – od Auchan poprzez stacje Orlenu, parking przy budynku ratusza czy po parkingi podziemne galerii handlowych.
 5. Aż 92 proc. europejskich kierowców Nissana Leaf poleciłoby przyjaciołom i rodzinie jazdę samochodem elektrycznym. Jak wynika z badań, dzięki fachowemu wsparciu ze strony Nissana i jego autoryzowanych dealerów, klienci przez cały okres eksploatacji pojazdu są zadowoleni z posiadania i użytkowania modelu Leaf.
 6. Badania dowodzą, że aż 74 proc. posiadaczy Nissana Leaf deklaruje chęć zakupu kolejnego samochodu elektrycznego w przyszłości.
 7. Wraz z ewolucją Nissana Leaf rosła świadomość i kształtowały się nowe doświadczenia klientów. Jednym z elementów procesu było stworzenie aplikacji Nissan Charge, która umożliwia posiadaczom samochodu elektrycznego monitorowanie w czasie rzeczywistym cen i dostępności punktów ładowania, także tych w salonach sprzedaży Nissana.
 8. Cechą wyróżniającą samochody elektryczne, takie jak Leaf, jest wysoka wydajność. Począwszy od uruchomienia procesu produkcyjnego, we wszystkich fazach cyklu życia produktu, samochody elektryczne generują nawet o 80 proc. mniej CO2, w porównaniu z analogicznymi pojazdami z silnikiem spalinowym.
 9. Akumulatory stosowane w samochodach elektrycznych mogą być ponownie wykorzystane i poddane recyklingowi. 148 akumulatorów pochodzących z Nissanów Leaf posłużyło do stworzenia największego na świecie systemu magazynowania energii, który został uruchomiony na stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie w 2018 roku.
 10. Akumulatory zastosowane w Nissanie Leaf są wyjątkowo trwałe. W ciągu dziesięciu lat od wprowadzenia modelu na rynek (2010), przy stale rosnącej sprzedaży, która osiągnęła w Europie poziom 180 tysięcy egzemplarzy, nie zgłoszono poważniejszych przypadków awarii akumulatorów. Nissan Leaf jest objęty przedłużoną gwarancją na pojemność akumulatora trakcyjnego – do 8 lat lub 160 tys. km przebiegu. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku, a liczba napraw gwarancyjnych utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie.

Jako podsumowanie można dodać, że Nissan Leaf po raz trzeci zdobył najwięcej głosów w kategorii najlepszy elektryczny samochód flotowy. Tak zdecydowali fleet managerowie i przedsiębiorcy w corocznym plebiscycie magazynu Flota – Fleet Awards 2020. A jak wiadomo, auta flotowe to pojazdy najbardziej wytrzymałe, kupowane bez sentymentu – jedynie w oparciu o wskaźnik bezawaryjności i atrakcyjnej ceny.

Nissan zakończył też 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.
Pomimo mocnej konkurencji, obecnie nikt nie może konkurować z liderem pod względem doświadczeń i ceny. Nissana Leaf na wyprzedaży rocznika 2020 kupimy w Nissan Budmat Auto już od nieco ponad 116 tys. zł, a limitowaną, bogato wyposażoną edycję, dostępną tylko z roku produkcji 2021, już od 145,5 tys. zł. Wisienką na torcie jest fakt, że za przegląd auta elektrycznego zapłacicie znacznie mniej, niż za przegląd pojazdów spalinowych, co jeszcze bardziej obniża koszty jego użytkowania.

Odpowiadając więc na pytanie zawarte w tytule – Nissan Leaf to idealny samochód szczególnie dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mają wiele możliwości, aby obniżyć koszty jego eksploatacji do minimum.

Więcej informacji na temat elektrycznego Nissana Leaf znajdziecie na stronie: https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/leaf.html.

AUTORYZOWANY SALON SPRZEDAŻY MARKI NISSAN
BUDMAT AUTO SP. Z O.O.
ul. Bielska 67
09-400 Płock
tel.: 24 267 47 20
http://nissan.budmatauto.pl

 

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. Zwykły says:

  Rozbrajają mnie takie artykuły. Nagłówek powinien być ,,REKLAMA”
  Nissan Leaf – nowoczesne auto elektryczne. Dla kogo?
  A dla kogo są nowe samochody? Dla bogatych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU