REKLAMA

Nietypowa biesiada – daniem literatura

REKLAMA

Za niespełna miesiąc w Płocku odbędzie się kolejna, 23. edycja Biesiady Literackiej. Poznamy podczas niej twórczość uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, a współorganizatorem Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Wydarzenie nie tylko integruje uczniów szkół ponadpodstawowych, pobudza aktywność twórczą młodzieży, ale także inspiruje do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

PowiązaneTematy

Od dwóch lat podczas konkursu przyznawany jest tytuł Mistrza Biesiady Literackiej. Dwa lata temu został nim Hubert Wiktorzak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku, a w ubiegłym roku tytuł ten otrzymała Barbara Wiśniewska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Kto otrzyma ten tytuł w tym roku? O tym przekonamy się 19 listopada br. o godz. 9.30 w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku przy ul. Ignacego Łukasiewicza 11.

Podczas Biesiady Literackiej uczestnicy najpierw wylosują kolejność prezentacji, następnie będą mieli 5 minut na zaprezentowanie jednego, własnego utworu, którego forma jest dowolna (np. wiersz czy fragment prozy: opowiadanie, pamiętnik, esej, felieton), a następnie przekażą tekst jury.Przy ocenie utworów jury weźmie pod uwagę następujące kryteria:
• twórczy charakter utworu,
• samodzielność i oryginalność,
• poprawność stylistyczna i językowa,
• poziom literacki utworu,
• sposób prezentacji utworu.

Na zakończenie Biesiady jury wyłoni uczniów, których utwory zasługują na nagrody.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 listopada 2018 roku (czwartek) do godziny 15 mailowo na adres: sekretariat@bpplock.pl lub faksem pod numer 24 366-53-70. Formularz można również dostarczyć do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku ul. Gałczyńskiego 26. Regulamin Biesiady oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.bpplock.pl w zakładce „Konkursy”. Każda placówka może zgłosić maksymalnie 5 uczniów do udziału w Biesiadzie Literackiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU