Niespodzianki nie było. Płocczanki uległy zawodniczkom ekstraklasy

REKLAMA

Choć w półfinale Pucharu Polski kobiet tenisa stołowego zabrakło Katarzyny Grzybowskiej, obecnej mistrzyni Polski, SKTS Sochaczew ograł płocki klub 4:0, nie oddając gospodyniom choćby seta.

Początek meczu zapowiadał się bardzo obiecująco. Świetnie w pierwszych setach prezentowały się Aleksandra Lau i Anna Nowakowska. Pierwsza z płocczanek zdobyła aż osiem punktów w pierwszej partii gry przeciw Dong Rui. Z kolei Nowakowska objęła wysokie prowadzenie w pojedynku z Wiktorią Zaniewską. Niestety płocczanka nie wykorzystała swoich szans w pełni i ostatecznie przegrała pierwszego seta do 10.

PowiązaneTematy

Kolejne odsłony pojedynku to już dominacja przeciwniczek. Sylwia Szelkowska, w grze przeciw Agacie Pastor, próbowała przeciwstawić się rywalce, lecz w trzech setach nie udało jej się zdobyć 11 punktów.

Przyzwoicie prezentował się natomiast duet Nowakowskiej i Szelkowskiej. Zawodniczki Nadwiślanina starały się nawiązać walkę z czołowymi zawodniczkami ekstraklasy, co już samo w sobie nie jest zadaniem łatwym. Pomimo zaciętej walki płocczanek sensacji nie było. Zawodniczki Nadwiślanina przegrały 0:4 i do dalszej fazy Pucharu Polski awansował zespół z Sochaczewa.

W międzyczasie Polski Związek Tenisa Stołowego opublikował rankingi kategorii wiekowych po drugiej serii turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski. Wśród tych nazwisk znalazł się przedstawiciel Nadwiślanina Płock, Kajetan Kachniewski (10 l.). W kategorii żak (rocznik 2004 i młodsi) zajmuje on 27. lokatę w kraju. Trzydzieste drugie miejsce w klasyfikacji żaczek zajmuje Julia Czubakowska, która dwukrotnie wygrała Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w tej kategorii wiekowej. Trzecie, najwyższe miejsce z zawodniczek i zawodników Nadwiślanina w ogólnopolskich rankingach, zajmuje w swojej kategorii wiekowej 44. juniorka w kraju Katarzyna Bagrowska (16 l.).

W klubowych klasyfikacjach wojewódzkich Nadwiślanin Płock w trzech kategoriach wiekowych zmieścił się na mazowieckim podium. Najwyżej jest sklasyfikowany w żaczkach (drugie miejsce). W żakach i juniorkach płocki klub jest trzeci na Mazowszu.

W pozostałych kategoriach wiekowych Nadwiślanin znajduje się mniej więcej w połowie stawki. W młodziczkach to 6. miejsce na 15 klubów w młodziczkach, w młodzikach 10. na 17 klubów, w kategorii kadeci 8. na 18 oraz 4. miejsce na 10 klubów w seniorkach.