REKLAMA

Niepowołani goście podczas wakacji? Zobaczcie jak temu zapobiec

REKLAMA

Lato to czas, kiedy cieszymy się z planowanego urlopu, chwil relaksu z daleka od domu. Powinniśmy jednak zadbać, by relaks ten nie został nam w żaden sposób zakłócony – na przykład niepowołanymi „gośćmi” w naszych domach. Jak to zrobić?

Wakacje to nie tylko czas przyjemnego odpoczynku i świetnej zabawy. Nasz wymarzony wypoczynek bardzo często kończy się stresem, złymi emocjami i utratą wartościowych rzeczy. Wyjeżdżając na wakacje zapominamy o tym, że nasze domy pozostają bez opieki, a zamknięcie drzwi na klucz nie jest żadnym zabezpieczeniem, któremu złodziej nie mógłby sprostać.

Możemy, oczywiście, zapobiegać takim przykrym incydentom, decydując się na pomoc zaufanych agencji ochrony, które od wielu lat dbają o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów, jak na przykład działająca w Płocku od około 20 lat Agencja Ochrony DES.

Dzięki sprawnie funkcjonującym i cieszącym się dużym powodzeniem systemom alarmowym, monitoringom wizyjnym oraz profesjonalnym działaniom odpowiednio wyszkolonych grup interwencyjnych, możemy spokojnie cieszyć się urlopem i mieć pewność, że nad naszymi domami czuwają właściwe osoby.

Rentgen: Prześwietlamy Agencję Ochrony DES

Zamontowane w domu czujki, które mogą się znajdować zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie budynku, mają za zadanie odstraszyć potencjalnego włamywacza oraz dostarczyć informacji Dyżurnemu Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu o uruchomieniu alarmu. Jeżeli włamywacz okaże się szczególnie uparty i załączony alarm nie będzie dla niego przeszkodą w działaniu, na pewno taką przeszkodą będzie natychmiastowy przyjazd grupy interwencyjnej, która w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz posiadane predyspozycje, dołoży wszelkich starań, by na terenie posesji nie doszło do dewastacji bądź ostatecznie kradzieży.Dyżurny Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu pozostaje na bieżąco w kontakcie z właścicielami, informując ich o występujących alarmach. Dobrym rozwiązaniem jest również zamontowanie monitoringu wizyjnego (kamer), które rejestrują obraz i dają właścicielowi podgląd w to, co dzieje się na jego posesji przez 24 godziny na dobę.

To bardzo prosty sposób na dodatkowe zabezpieczenie domu oraz zapewnienie sobie komfortu i bezpieczeństwa. Dotyczy to każdego momentu, w którym znajdujemy się poza swoją posesją, a takich jest wiele – wakacje, święta, wyjazdy weekendowe czy nawet wyjście do pracy. Zdarza się również, iż mimo obecności właścicieli, niepowołane osoby planują wtargnąć na posesję. Korzystając z systemu napadowego, automatycznie wzywamy grupę interwencyjną, która niezwłocznie dociera na miejsce w celu zapewnienia nam bezpieczeństwa.

Wbrew pozorom, próba włamania i kradzieży to nie jedyne sytuacje, które mogą narazić nas na poważne straty. Bardzo często zdarzają się awarie techniczne – ulatnianie się gazu, zalanie mieszkania, pożar. Na szczęście takim przypadkom losowym również możemy zapobiegać zakładając dodatkowo odpowiednie czujki (czujki gazu, czujki dymu, czujki zalania). Każda z nich jest odpowiednio skonstruowana, dzięki czemu ma możliwość szybkiego reagowania na ulatniający się gaz bądź dym oraz pojawienie się wody w pomieszczeniu.

Warto pamiętać, że zabezpieczyć w ten sposób możemy nie tylko dom, ale również mieszkania, firmy, placówki, przedsiębiorstwa itp. Mając na uwadze firmy i różnego rodzaju przedsiębiorstwa, warto pomyśleć również o ochronie fizycznej, która polega na pilnowaniu obiektu przez odpowiednio przeszkolonego pracownika ochrony, pozostającego w stałym kontakcie z dyżurnym oraz grupami interwencyjnymi. Zadbajmy o to, by nasz wypoczynek okazał się takim, jaki planowaliśmy, szczególnie w czasach, kiedy włamań jest coraz więcej. Zróbmy wszystko, by zadbać o spokój i bezpieczeństwo, zarówno swoje, jak i bliskich osób.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Agencji Ochrony DES.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU