REKLAMA

Niepewne losy Mediateki. Realizacja zawieszona

REKLAMA

Płocka Mediateka, czyli nowoczesna biblioteka multimedialna, której budowa miała rozpocząć się w kończącym się powoli roku, to jak na razie melodia przyszłości. Jak informuje ratusz, decyzja o realizacji tej inwestycji została zawieszona.

Przypomnijmy, że według konkursu, na który urząd miasta przekazał Książnicy Płockiej 200 tys. zł i który wygrała koncepcja architektoniczna pracowni z Krakowa, Mediateka miała zostać zlokalizowana przy ul. Miodowej. Zakładana powierzchnia użytkowa tej nowoczesnej trójkątnej formy budynku, to blisko 1,2 tys. metrów kw. Według autorów projektu, miał on łączyć trzy siły: historię, naturę i technologię.

O szczegółowych planach, dotyczących budowy Mediateki już informowaliśmy – przeczytacie o nich w linku poniżej.

Jak będzie wyglądała płocka mediateka? [PROJEKTY]

Głównym zadaniem Mediateki miał być atrakcyjny dostęp do wiedzy oraz promowanie czytelnictwa wśród młodzieży i studentów.Niestety, zdaje się, że – przynajmniej na razie – z planów nic nie wyjdzie. Co prawda Książnica Płocka od tygodnia nie udzieliła nam odpowiedzi na pytania o dalsze plany tej inwestycji, jednak urząd miasta nie ma wątpliwości.

– Plany budowy mediateki są w tej chwili w zawieszeniu – potwierdza Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka. – Z kilku powodów. Po pierwsze, w chwili projektowania budynku zakładaliśmy, że będzie można tę inwestycję sfinansować z unijnej dotacji. Po zakończeniu projektu dopiero okazało się, że w nowej perspektywie unijnej tego typu przedsięwzięcia nie będą finansowane (na etapie projektowania obiektu nikt tego nie wiedział). Musimy więc zastanowić się na innym źródłem, z którego będziemy mogli skorzystać, ponieważ w przypadku wielu inwestycji zakładamy sięgnięcie po zewnętrze środki, by w mniejszym stopniu obciążać budżet miasta – tłumaczy Hubert Woźniak.

Może jeszcze nie wszystko jest stracone, na pewno jednak budowa Mediateki nie rozpocznie się w planowanym terminie. Zmianie może ulec również jej koncepcja.

– W ostatnim czasie, Towarzystwo Naukowe Płockie wystąpiło do samorządu z propozycją współpracy w utrzymaniu zbiorów Biblioteki im. Zielińskich, zgromadzonych po 1945 roku. Może stać się on częścią planowanej mediateki. Niewykluczone więc, że koncepcja mediateki ulegnie pewnej zmianie. Do czasu zakończenia rozmów z TNP, niewiele więcej mogę wyjaśnić – dodaje Hubert Woźniak.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU