Niemiecki zespół wybrzmiał w Płocku

REKLAMA

20 marca w płockim klubie Rock 69 odbył się koncert niemieckiej kapeli BREIT. Grupę supportował płocki zespół Varnheim, a w trakcie odbywała się zbiórka pieniędzy na chorego gitarzystę, Jacka Kawę.

Muzyka zespołu Breit, to przede wszystkim stylistyka stoner/doom. Płocki koncert był częścią europejskiej trasy grupy, obejmującej 23 koncerty. Warto wspomnieć, że w Polsce odbyły się jedynie dwa występy – w Płocku i Gorzowie.

PowiązaneTematy

Supportem dla niemieckiego zespołu był lokalny Varnheim, wykonujący muzykę black metalową.

W trakcie koncertu uczestnicy przyłączali się do akcji charytatywnej na rzecz 37-letniego Jacka Kawy, pochodzącego z Włocławka gitarzysty, który grał w wielu włocławskich zespołach muzycznych. 24 grudnia 2015 roku Jacek Kawa dostał pierwszego w życiu ataku padaczki. Nigdy nie miał podobnych problemów. Po specjalistycznych badaniach, tomografia głowy wykazała guza mózgu. Wyniki badania histopatologicznego wykazały, że w głowie Jacka Kawy jest złośliwy glejak wielopostaciowy IV stopnia. Aby mieć szansę na przeżycie, Jacek potrzebuje leczenia w niemieckiej klinice. Jak mu pomóc, możecie przeczytać tutaj.